3 marca 2021 r, odbyła się debata „Seniorzy w świecie cyfrowej rewolucji”. To kolejna z organizowanej przez Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej serii Srebrnych Debat. Tworzona we współpracy z Fundacją Polskiego Funduszu Rozwoju i zespołem Centralnego Domu Technologii.
Tematem debaty były codzienne potrzeby pokolenia silver, które przeniosło się do świata wirtualnego. Samo spotkanie odbyło się w formule zdalenej.
Jak sprostać wszechobecnej cyfryzacji niezależnie od wieku?- na to pytanie starały się odpowiedzieć zaproszone prelegentki: Adriana Gajecka z Orange Polska S.A., Marta Mikliszańska z Allego sp. z o.o., dr Dominika Wiśniewska z Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju, Katarzyna Bieniek z Krojowego Instytutu Gospodarki Senioralnej oraz Katarzyna Scheer z Fundacji Biedronki. Całość prowadziła Marzena Rudnicka – Prezes Zarządu Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej.
Założeniem debaty było rozpracowanie trzech zagadnień związanych z seniorami i światem cyfrowym. Przede wszystkim stereotyp osoby wykluczonej cyfrowo jako kogoś w podeszłym wieku. Natomiast seniorzy potrzebują w tej dziedzinie wsparcia, bo sami chcą korzystać ze zdobyczy nowoczesnych technologii. Spośród prawie 12-to milionowej grupy ludzi po 55-tym r.ż. część potrzebuje pomocy, żeby w pełni korzystać z możliwości, jakie daje cyfryzacja. Chodzi głównie o kwestie związane ze zdalnym załatwianiem spraw w urzędach, bankowością elektroniczną i płatnościami online, e-zdrowiem czy zakupy przez internet.
Kolejnym tematem były działania podejmowane przez firmy i organizacje pozarządowe ułatwiające korzystanie z oferowanych przez siebie produktów i usług. Beneficjentami takich rozwiązań są również seniorzy.
Debata była omówieniem tych tematów, ale również szukaniem rozwiązań. Pojawiły się case studies wskazując skuteczne sposoby i dobre praktyki w wychodzeniu naprzeciw potrzebom dojrzałego klienta.
Debata organizowana w ramach projektu Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej i Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju pt. “Cyfrowi Seniorzy” jest do zobaczenia w internecie:
Źródło: kigs.org.pl
Czytaj także: