Satelita poprawi łączność w Europie

9

Satelita komunikacyjny EUTELSAT KONNECT VHTS zbudowany przez Thales Alenia Space został pomyślnie wystrzelony przez rakietę Ariane 5 z Guiana Space Center, kosmodromu w Europie. Zadaniem satelity będzie poprawienie łączności na kontynencie i wyeliminowanie tzw. białych plam.

EUTELSAT KONNECT VHTS zbudowany został dla międzynarodowego operatora Eutelsat. Zastosowana technologia umożliwia satelicie łączność o bardzo wysokiej przepustowości. Oprócz Europy EUSATEL ma również operować w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

Dzięki przepustowości pasma wynoszącej 500 Gb/s jest to największy i najbardziej zaawansowany geostacjonarny satelita komunikacyjny, jaki kiedykolwiek zbudowano w Europie. Satelita jest wyposażony w najpotężniejszy pokładowy procesor, jaki kiedykolwiek został umieszczony na orbicie, oferując elastyczność i optymalne wykorzystanie zasobów.

EUTELSAT KONNECT VHTS ucieleśnia naszą wizję Space for Life, oferując ludziom w całej Europie niezrównaną łączność szerokopasmową – przekazał Hervé Derrey, prezes i dyrektor generalny Thales Alenia Space.

Źródło: thalesgroup.com