TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Sąd Apelacyjny podtrzymał karę dla T-Mobile

Sąd Apelacyjny oddalił apelację T-Mobile Polska. Taką wiadomość  na swoim Twitterze podał UOKiK. Decyzja o nałożeniu kary 15 mln na operatora została tym samym podtrzymana.

T-mobile próbował po raz kolejny odwołać się od decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o nałożeniu kary. Chodziło uruchamianie klientom płatnych usług takich jak  Granie na czekanie”, „Szafa Gra” i „Prenumerata” bez wyrażenia odpowiedniej zgody.

Postępowanie w tej sprawie rozpoczęło się w 2016 roku. W 2017 r. pojawiła się decyzja UOKiK o nałożeniu na operatora katy w wysokości 15 mln zł. Pierwotnie kara miała być wyższa, ale z uwagi na fakt, że operator już w takcie postępowania zmienił zasady uruchamiania usług, została obniżona do tego poziomu.


T-mobile odwołało się od decyzji UOKiK do SOKiK. W lipcu 2019 r. sąd oddalił odwołanie operatora. Ten wniósł apelację. Teraz także ona została odrzucona. Źródło: Twitter UOKiK

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...