TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Rzecznik MŚP, Polski Ład i petycja do Premiera

Rzecznik MŚP ma obawy, że Polski Ład będzie wprowadzany kosztem przedsiębiorców. Głównie tych z sektora MŚP i rozliczających się podatkiem liniowym. Dlatego na swojej stronie umieścił petycję przeciwko zmianom w podatku liniowym i apeluje o jej podpisywanie.

 – W praktyce podatek liniowy straci sens dla większości obecnie go płacących – pisze na stronie internetowej Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców.

W 2019 roku było około 700 tysięcy takich firm w Polsce.

Dlatego Rzecznik MŚP apeluje o podpisywanie petycji, która ma być złożona na ręce Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej. A podpisów cały czas przybywa.

– Proponowana przez rząd reforma podnosi obciążenia przedsiębiorców rozliczających się podatkiem liniowym prawie o 50%, z obecnych 19% do 28% bez możliwości odliczenia kwoty wolnej od podatku (30 tysięcy złotych) – komentuje proponowane zmiany Adam Abramowicz.

Prawie dwie dekady temu wprowadzono 19-procentowy podatek liniowy dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. Była to jedna z najlepszych zmian dla przedsiębiorców. Przejrzystość podatku zachęcała wielu do zakładania firm. Coraz więcej osób z roku na rok rozliczało siew ten sposób.

– Propozycje Polskiego Ładu związane z proporcjonalną do dochodu składką zdrowotną, nieodliczalną od podatku, podwyższa obciążenia publiczno-prawne przy tej formie opodatkowania o prawie 50%. Należy się temu sprzeciwić – komentuje powstanie petycji Adam Abramowicz.

Petycję można podpisać na stronie:
https://rzecznikmsp.gov.pl/petycja/

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...