Rozwój sieci światłowodowej i dostępu do internetu w gminie Pleszew

220

Jednym z priorytetów władz Miasta i Gminy Pleszew jest szeroki dostęp do szybkiego internetu. Szansą na to jest sieć światłowodowa. Jednak zależne jest to od dostawców, gdyż samorząd nie prowadzi takich inwestycji samodzielnie.

– Mimo tego, cały czas prowadzimy rozmowy z dostawcami, starając się ich przekonać do wykonania sieci, wskazujemy potrzeby, pomagamy w dokumentacji. Ponieważ mamy na naszym terenie więcej niż jednego dostawcę, staramy się koordynować ich działania, aby skutkiem było jak największe pokrycie – tłumaczy Arkadiusz Ptak, burmistrz Miasta i Gminy Pleszew.

Dzięki tak prowadzonym działaniom samorządowym we współpracy z dostawcami, powstają nowe odcinki światłowodów. Docierają one coraz szerzej także na tereny wiejskie. Dotyczy to części Kowalewa, Lenartowic, Zielonej Łąki, Prokopowa i Taczanowa Drugiego.

Także w Suchorzewie i okolicach do sieci podłączane są systematycznie kolejne posesje.

W 2020 roku światłowód pojawił się w Rokutowie, Zawadach czy Grodzisku. W tym roku już w kolejnych 11 miejscowościach jest podłączenie sieci. Niebawem dzięki niej będzie możliwe świadczenie usług na tym terenie.

Źródło: pleszew.naszemiasto.pl