TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Rozpoczął się Europejski Tydzień Kodowania

10 października rozpoczął się Europejski Tydzień Kodowania. Oficjalne otwarcie tego wydarzenia miało miejsce w Narodowym Instytucie Audiowizualnym w Warszawie. Code Week to kilkaset wydarzeń, spotkań, warsztatów, konferencji, poświęconych programowaniu. Obecnie zarejestrowano 550 wydarzeń w całym kraju, co oznacza, że spotkania cieszą się większym zainteresowaniem niż w roku ubiegłym. W akcji bardzo liczny udział biorą grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, szkoły, biblioteki, domy kultury, centra doskonalenia nauczycieli, start-upy i duże firmy. Wszystkim inicjatywom w ramach ETK patronuje Komisja Europejska.

Organizację Europejskiego Tygodnia Kodowania wspiera Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Wspomnianą inicjatywę można wesprzeć na dwa sposoby. Po pierwsze – poprzez organizację własnego wydarzenia, po drugie – poprzez zachęcanie do wzięcia udziału w prowadzonych wydarzeniach lub informowaniu o ich istnieniu. Z informacji zawartych na stronie MAiC wynika, że do 2020 roku w Europie może zabraknąć nawet 825 tys. specjalistów w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Co więcej, niedługo poziom umiejętności cyfrowych, w tym znajomości kodowania, stanie się niezbędny na 90% stanowisk w różnych branżach. Dlatego tak ważne jest, by już teraz reagować na te wyzwania.
Organizacja wydarzenia
Aby zorganizować wydarzenie, nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy, ani poświęcać temu dużo czasu. Code Week to inicjatywa społeczna, w której liczy się przede wszystkim pomysłowość i dobre chęci. Wydarzenie może być skierowane dla dzieci, młodzieży, dorosłych albo seniorów. Może mieć formę warsztatu, szkolenia, seminarium, webinarium, pokazu – wszystko zależy od inwencji organizatorów. Organizatorzy podkreślają, że bardzo ważne jest, aby wszystkie tego typu wydarzenia zgłosić (szczegóły na stronie codeweek.org.pl). Dzięki zgłoszeniu dane wydarzenie jest widoczne na mapie wydarzeń, a potencjalni uczestnicy mogą się w łatwy sposób dowiedzieć, co się odbywa w ich okolicy.
Dla wszystkich organizatorów przygotowano konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. O wszelkich wydarzeniach związanych z Code Week można informować na kilka sposobów: poprzez zamieszczanie informacji na stronach internetowych i portalach społecznościowych.
Szczegółowe informacje można uzyskać na następujących stronach:
CodeWeek
MAiC

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...