TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Rozbudowa fabryki w Łaziskach dla pamięci Goodram

Firma Wilk Elektronik rozbudowuje fabrykę w Łaziskach Górnych. Produkuje się w niej pamięci m.in. Goodram. Teraz powstają nowa hala produkcyjna i magazyn wysokiego składowania. Pozwoli to na zwiększenie produkcji. Inwestycja ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

Pamięci Goodram znane są nie tylko w Polsce, ale też w kilkudziesięciu innych krajach. Fabryka w Łaziskach  Górnych na Śląsku jest jedynym tego rodzaju obiektem w Europie. Produkuje się w niej dyski SSD, pamięci RAM i pendrive’y.

Rozbudowa fabryki pozwoli zwiększyć produkcję. Dotychczasowa powierzchnia magazynu zwiększy się o 2300 metrów kwadratowych. Powstanie też budynek o wysokości 14 metrów, który stanie się magazynem wysokiego składowanie.

Rozbudowa fabryki to również nowe miejsca pracy.

– Nie licząc wyposażenia i maszyn w nowej hali, inwestycja w rozbudowę firmy będzie kosztowała około 20 milionów złotych. To dla nas największa inwestycja od momentu uruchomienia zakładu produkcyjnego w 2003 roku – mówi Wiesław Wilk, Prezes Wilk Elektronik SA.

Już w lipcu 2021 r. informując o planach modernizacji podano, że fabryka wyposażona jest w 400 platform testowych, komorę klimatyczną dla rozwiązań przemysłowych oraz jedną z najnowocześniejszych linii SMT w Europie. Po rozbudowie możliwy będzie proces automatyzacji produkcji. A to zapewni lepszą wydajność i jakość produkcji pamięci.

Źródło: dobreprogramy.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...