Ranking najtańszych kont firmowych

347

Przedsiębiorcy wybierając konto zwracają uwagę na wiele elementów, w tym na jego koszty. Nadal możliwe jest wybranie darmowego konta. Ranking pokazuje, które są najlepsze.

Przygotowując zestawienie najlepszych ofert kont bankowych dla przedsiębiorców, bankier.pl zwraca uwagę na kilka parametrów. Są to:
– opłata za prowadzenie rachunku bankowego,
– opłata za obsługę karty płatniczej,
– opłata za internetowy przelew zewnętrzny zwykły,
– opłata za wypłatę środków z bankomatów krajowych

Chociaż w założeniu w rankingu powinno być 10 kont, to po raz kolejny jest ich 11. Wszystko przez to, ze pierwsze miejsce dzielą dwie oferty z identycznymi parametrami.

Kto zatem znalazł się na czele stawki?

Tym razem dwa banki na pierwszej pozycji to mBank oraz Santander Bank Polska. Oba oferują całkowicie darmowe konto firmowe.

W ofercie mBanku istnieje konto w ramach promocji „Otwórz firmę, zyskaj konto z księgowością”. Oferuje ono zwolnienie klientów biznesowych z opłaty miesięcznej za prowadzenie konta i korzystanie z karty debetowej przez 24 miesiące. Jego użytkownicy mają również nielimitowane darmowe przelewy internetowe. Wypłata z zerową prowizją możliwa jest z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronetu, Santander Bank Polska S.A. na terenie Polski. Promocyjne konto możan założyć do 28 lutego 2022 r.

Na tym samym miejscu znalazło się konto Firmowe Godne Polecenia z oferty Santander Bank Polska. W „Promocji godnej polecenia” darmowe jest prowadzenie konta, karta płatnicza, przelewy internetowe i wypłaty z bankomatów. Konto w promocji można również założyć do 28 lutego 2022 r.

Tyko jedno miejsce niżej zajmuje BIZnest Konto Nest Banku. Prowadzenie konta, karta płatnicza czy przelewy internetowe są w nim darmowe. Natomiast wypłata środków z bankomatów innych niż te sieci Euronet to koszt 6zł każdorazowo.

Na trzecim miejscu znalazło się konto firmowe Banku Pekao. Promocja „1200 zł premii dla firm i 0 zł za konto i kartę – III edycja” to oferta bezpłatnego korzystania z rachunku i karty przez okres 12 miesięcy. Jednak już przelewy internetowe wiążą się z opłatą 1zł za każdy z nich. Wyjątkiem są te do ZUS i US, które nie wymagają opłaty. Darmo pieniądze można podjąć z bankomatów Banku Pekao. Wypłaty z innych bankomatów wymagają opłat, których wysokość zależy od tego, w jakiej sieci jest bankomat i waha się od 1 zł do 3 proc. pobieranej kwoty. Konto w tej ofercie można założyć do 31 marca 2022 r.

Źródło: bankier.pl