Przenieś biznes do internetu. Zarabiaj na e-handlu

fot. Pixabay

Allegro zapewni wsparcie technologiczne i szkoleniowe firmom, które swój biznes przeniosą do sieci. Olx we współpracy z ARP – również chce podjąć podobne działania wspierające e-handel.

Allegro przygotowało pakiet powitalny, który zmniejsza do minimum koszty i bariery związane z rozpoczęciem sprzedaży online. Przedsiębiorcy otrzymają także wsparcie technologiczne i szkoleniowe na tyle, że będą potrzebowali kilkunastu minut na przygotowanie się do rozpoczęcia sprzedaży.

“Mamy na naszej platformie 140 tys. firm z kategorii MŚP, ale od początku pandemii przyrosty obecności nowych użytkowników są coraz większe” – powiedział Damian Zapłata, członek zarządu Allegro. – Duży potencjał widzimy też w digitalizacji usług, nie tylko handlu produktami – podsumował.

Podobne rozwiązania dla firm zaczynających sprzedaż w internecie przygotowała platforma sprzedażowa olx.pl z myślą o wsparciu małych i średnich przedsiębiorców.

“Widzimy dużą szansę na cyfryzację, ale to zależy od sektora. W tych najbardziej podatnych na digitalizację szacuję, że do 60 proc. może znaleźć się w sieci” – powiedział general manager OLX Michał Malewski.

Inicjatywę “Przenieś swoją firmę do internetu. Zarabiaj na e-handlu” wspiera ministerstwo rozwoju, aby pomóc przedsiębiorcom, którzy do tej pory prowadzili sprzedaż stacjonarną, zaistnieć w internecie i tam rozszerzać swoje kanały sprzedaży.

Źródło: forsal.pl