TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Przegląd topowych modeli smartwatchów. Jakie mają cechy?

W dzisiejszych czasach smartwatche stały się nieodłącznym elementem życia osób aktywnych. Oprócz pełnienia funkcji klasycznego zegarka oferują szereg zaawansowanych technologii, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie, zarządzanie komunikacją czy aktywnością fizyczną. W tym artykule zapoznasz się z trzema topowymi modelami smartwatchów i dowiesz się, czym wyróżniają się na tle konkurencji.

pasek

Apple Watch SE — szybkość, niezawodność, ekologia

Listę najbardziej docenianych produktów otwiera niezawodny smartwatch Apple Watch SE, oferujący najwięcej możliwości w zakresie bezpieczeństwa, analizy zdrowia oraz monitorowania aktywności. Solidne oprogramowanie umożliwia błyskawiczne przejścia pomiędzy wbudowanymi aplikacjami. Wśród dostępnych funkcji warto wymienić:

  • integrację z telefonem — z pomocą tego smartwatcha zapłacisz w sklepie, wyślesz SMS, zrobisz zdjęcia, okażesz kartę członkowską i wiele więcej;
  • aplikację Tętno — Apple Watch SE wysyła powiadomienia np. o zaburzeniach rytmu serca;
  • wykrywanie wypadków — w razie wypadku Apple Watch SE automatycznie połączy się ze służbami ratunkowymi i wyśle dyspozytorom lokalizację GPS.

Warto dodać, że model Apple Watch SE wykonany został z tworzyw pochodzących z recyklingu — od wymiennej opaski aż do stylowej koperty w trzech kolorach do wyboru.

Huawei Watch FIT 3 — szeroki ekran, czytelny interfejs, stylowy design

Drugi model to Huawei Watch FIT 3, który łączy w sobie modny wygląd z wysoką funkcjonalnością i wszechstronnymi trybami sportowymi. Przejrzysty wyświetlacz z wysoką częstotliwością odświeżania obrazu, wytrzymała bateria i łatwy dostęp do informacji to tylko przykłady jego zalet. Ten model oferuje wiele dodatkowych funkcji, w tym m.in.:

  • tryb sportowy — ponad 100 trybów do najróżniejszych dyscyplin sportowych, w tym program do opracowania personalizowanych planów treningowych;
  • aplikacja Strava — dostęp do aplikacji, która umożliwia monitoring swoich osiągnięć sportowych na specjalnej platformie;
  • kompleksowe monitorowanie zdrowia — pełna kontrola zmian tętna, saturacji krwi, poziomu stresu, a nawet częstości oddechu, cyklu menstruacyjnego czy jakości snu.

Huawei Watch FIT 3 oferuje wysoki poziom personalizacji, np. możliwość tworzenia własnych tarcz zegarka. 

Xiaomi Redmi Watch 3 Active — tradycyjna jakość w przystępnej cenie

Z kolei ostatni model odbiega od pozostałych poziomem cenowym, ale nie jakością wykonania. Xiaomi Redmi Watch 3 Active to przystępny cenowo sprzęt, który w niczym nie ustępuje swoim droższym odpowiednikom. Innowacyjny ekran w połączeniu z oprogramowaniem o niskim poborze mocy powoduje, że ten smartwatch staje się wydajnym urządzeniem do aktywności, pełnym przydatnych funkcji, takich jak np.:

  • ładowanie magnetyczne — możliwość ładowania zegarka po umieszczeniu go w pobliżu ładowarki, co daje długą żywotność baterii;
  • ponad 100 trybów sportowych, w tym 10 profesjonalnych: do uprawiania biegów, jazdy na rowerze, trekkingu czy skakania na skakance;
  • personalizacja — aż 200 różnych tarcz zegarka do wyboru, których motywy można swobodnie zmieniać tylko jednym kliknięciem.

Ten model smartwatcha posiada również standardowe opcje monitorowania zdrowia lub jakości snu, a także inne użyteczne właściwości typu wodoszczelność.

Znajdź smartwatch idealny do swoich potrzeb

Oczywiście, wybór odpowiedniego modelu zależy od indywidualnych preferencji danego użytkownika. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie warto porównać ze sobą wybrane urządzenia, by dopasować sprzęt do swoich potrzeb. Na stronie internetowej https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartwatche-i-zegarki/smartwatche znajdziesz więcej informacji na temat dostępnych na rynku smartwatchów znanych marek.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze