TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Przedstawiciel Stowarzyszenia e-Południe w Ministerstwie Cyfryzacji

22 grudnia br. w Ministerstwie Cyfryzacji odbyły się konsultacje społeczne, na które minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski zaprosił większość organizacji społecznych i branżowych działających w obszarze łączności. Nie zabrakło reprezentanta Grupy MiŚOT i Stowarzyszenia e-Południe.

Celem konsultacji było wysłuchanie opinii na temat priorytetów w obszarze cyfryzacji i wspólne rozpoczęcie prac nad strategią cyfrowego rozwoju Polski. Uczestnicy spotkania przemawiali na tematy bieżące w branży telekomunikacyjnej oraz proponowali zmiany w polskich ustawodawstwie na najbliższe lata.

W imieniu małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych wypowiedział się Łukasz Biernacki, lider projektu MdO. Przedstawił on wizję i misję Stowarzyszenia e-Południe.

– Nasze działania skupiają się na integracji oraz wsparciu lokalnych dostawców internetu, szczególnie na obszarach mniej atrakcyjnych dla dużych graczy na rynku telekomunikacyjnym – mówił. – Dzięki MiŚOT-om internet staje się normą także na prowincji. Dzięki temu zyskuje też Polska. Rynek telekomunikacyjny w naszym kraju jest niezwykle konkurencyjny, niemal cztery tysiące małych i średnich operatorów obsługuje 25 proc. gospodarstw domowych. Wkład MiŚOT-ów w lokalny rozwój jest znaczący. To przede wszystkim ponad trzy razy większe (procentowo niż od dużych operatorów) przychody samorządów z podatku CIT. Infrastrukturę rozwijamy ze środków własnych, podczas gdy fundusze i wsparcie publiczne trafiają głównie do dużych telekomów. Apelujemy więc w imieniu przedsiębiorców, którzy są kluczowi w ramach rozwoju telekomunikacji w Polsce. Jesteśmy gotowi do współpracy i dialogu.

Zapis spotkania dostępny jest na kanale YouTube’a resortu cyfryzacji. W przyszłym roku ma odbyć się kolejne spotkanie konsultacyjne tym razem w formule online.

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...