TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Prezes UKE zachęca do korzystania z wyszukiwarki usług szerokopasmowych

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej zachęca do korzystania z wyszukiwarki infrastruktury i usług szerokopasmowych. Wspomniana wyszukiwarka powstała w ramach budowania społeczeństwa informacyjnego.

Zdaniem Magdaleny Gaj, prezesa UKE: “Dzięki wyszukiwarce każdy ma możliwość sprawdzenia czy w miejscu naszego zamieszkania lub w innej interesującej nas lokalizacji są dostępne usługi szerokopasmowe. Można dowiedzieć się jakie to usługi i kto jest ich dostawcą. To milowy krok w budowaniu obywatelskiego społeczeństwa informacyjnego”. Dodaje także, że: “Wyszukiwarka jest doskonałym miejscem zderzenia pomiędzy oczekiwaniami cyfrowymi Polaków, a planami inwestycyjnymi i świadczonymi usługami przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Tak właśnie nowoczesne technologie znajdują miejsce w codziennym życiu obywateli. Wyszukiwarka to najlepszy przykład praktycznego ich wykorzystania”.
Wyszukiwarka to prosty sposób na sprawdzenie, jakie usługi szerokopasmowe są dostępne oraz jacy operatorzy je dostarczają. Wyszukiwarka powstała z myślą zarówno o każdym odbiorcy usług szerokopasmowych oraz o operatorach, dzięki którym Polacy mają dostęp do usług. Ma prosty i czytelny interfejs, co sprawia, że każdy Polak, w tym osoby starsze i te o mniejszych umiejętnościach cyfrowych, mogą z niej korzystać bez problemów. Posiada słownik nazw miejscowości i ulic, co ułatwia lokalizację adresu, który nas interesuje. Bardzo ważną funkcją jest możliwość zgłoszenia popytu na dodatkowe usługi lub wyrażenia chęci posiadania wyższych prędkości.
Wyszukiwarka dostępna jest na stronie: UKE

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...