TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Prezes UKE w top 10 kobiet branży technologicznej

Magdalena Gaj – prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej – została jedną z dziesięciu najbardziej wpływowych kobiet w polskich instytucjach działających w sektorze technologicznym.

Podczas wystąpienia inauguracyjnego Pani prezes powiedziała: “Niezwykle ważne jest, aby młode kobiety były zachęcane najpierw do nauki, a potem do rozwoju zawodowego w obszarze nauk ścisłych i technicznych, a w szczególności w bardzo dobrze rozwijającym się sektorze nowoczesnych technologii”. Wyróżnienie zostało przyznane podczas Uroczystej Gali prezentującej raport “Kobiety w technologiach”. Został on przygotowany przez Instytut Innowacyjna Gospodarka. TOP 10 najbardziej wpływowych kobiet w nowych technologiach to pokłosie inicjatywy „Znane Ekspertki” promującej obecność kobiet w debacie publicznej i mediach.
“Celem raportu – według Joanny Pruszyńskiej-Witkowskiej, inicjatorki projektu – jest pokazanie dobrych wzorców, zaprezentowanie sylwetek tych kobiet bo to na ich przykładzie możemy zmienić stereotypowe myślenie, że świat technologii to męska domena i kobieta nie może się w nim realizować”.
W TOP 10 znalazły się w tym roku: Magdalena Dziewguć, Google Poland sp. z o.o.; Magdalena Gaj, UKE; Agnieszka Hryniewicz-Bieniek, Google Poland; Małgorzata Kalinowska-Iszkowska, Mazowiecki Oddział Polskiego Towarzystwa Informatycznego; Bożena Leśniewska, Orange Polska; Kinga Piecuch, SAP Polska Sp. z o.o.; Anna Streżyńska, Ministerstwo Cyfryzacji; Katarzyna Szymielewicz, Fundacja Panoptykon; Magda Taczanowska, Microsoft Polska Sp. z o.o.; Alicja Wiecka, SAS Institute Polska
Źródło: UKE

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...