TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Powstało Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Porządki po odejściu Jarosława Gowina

Rząd tworzy Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Będzie to wynikiem przekształcenia Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, które właśnie opuścił Jarosław Gowin.

„Tworzy się Ministerstwo Rozwoju i Technologii w drodze przekształcenia dotychczasowego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii” – napisano w rozporządzeniu. Przekształcenie dotychczas istniejącego ministerstwa polega na wyłączeniu z niego działu praca. Zostanie on powtórnie włączony do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Przeniesieni zostaną także pracownicy zajmujący się tym działem.

Jednocześnie traci moc rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie utworzenia Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii z 7 października 2020 r.

Rozporządzenie w sprawie Ministerstwa Rozwoju i Technologii weszło w życie 12 sierpnia, z dniem ogłoszenia.

Wszystkie zmiany są wynikiem odejścia z ministerstwa Jarosława Gowina. Wiceminister zakończył sprawowanie swojej funkcji 11 sierpnia 2021 r. Odpowiadał on za politykę gospodarzą państwa. M.in. za przedsiębiorczość, politykę przemysłową, innowacyjność i technologie, transformację cyfrową, zieloną gospodarkę oraz gospodarcze relacje z zagranicą.

Jednak po tym, gdy zarząd Porozumienia zdecydował o opuszczeniu koalicji Zjednoczonej Prawicy, Jarosław Gowin musiał opuścić zajmowane stanowisko.

Do dymisji podali się również wiceministrowie rozwoju, pracy i technologii, w tym Iwona Michałek, odpowiedzialna m.in. za zagadnienia związane z rynkiem pracy, oraz szef departamentu turystyki Andrzej Gut-Mostowy.

Źródło: PAP, gov.pl, gospodarka.dziennik.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...