TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Powrót do szkoły. Bierzesz 500+? “Zabezpiecz” dzieciom dostęp do internetu

Uczniowie wracają do szkół. Ministerstwo rekomenduje powrót do nauki stacjonarnej, wiele jednak wskazuje, że może powrócić nauka zdalna. A ponieważ wielu uczniów – jak pokazują badania – znika z systemu – dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Wągrowcu, wydała oświadczenie, że od rodziców pobierających 500+ wymaga „zabezpieczenia” dzieciom dostępu do internetu!

Dyrekcja jednej ze szkół w Wągrowcu (woj. wielkopolskie) skierowała pismo do rodziców i opiekunów dzieci, w którym “zobowiązała” ich do zapewniania dzieciom dostępu do internetu. Przywołała przy tym program Rodzina+ argumentując, że pieniądze z niego mają właśnie służyć poprawie warunków do edukacji. W tym przypadku do internetu.

„W związku z koniecznością przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu uczniów oraz z niejednoznaczną sytuacją, dotyczącą warunków funkcjonowania systemu oświaty w związku z zagrożeniem epidemicznym, od dnia 01 września 2020 r. pojawia się konieczność zapewnienia uczniom dostępu do internetu. (…) Biorąc pod uwagę fakt, że program 500+ w swej istocie służyć ma poprawie warunków dostępu do edukacji dzieci i młodzieży, zobowiązujemy Państwa do zabezpieczenia swoim dzieciom stałego dostępu do internetu. W sytuacji ewentualnej konieczności prowadzenia nauczania na odległość w nowym roku szkolnym nie przewidujemy rozwożenia materiałów do nauki w wersji papierowej” – czytamy w liście. 

Pismo spotkało się z różnymi reakcjami rodziców. Niektórzy uważają, że dyrektorka szkoły powinna podać się do dymisji.

Źródło: fakt.pl

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...