TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Ponad 400 pomysłów na biznes. Wśród nich projekty z branży ICT

Konkurs „Gdyński Biznesplan” doczekał się pełnoletniości. W tegorocznej edycji weźmie udział 418 uczestników. Autor najlepszego projektu wygra 30 tys. zł. Czy będzie to przedsiębiorca z branży ICT?

Bo choć w zgłoszonych projektach dominuje działalność usługowa, to również w konkursie swoich sił próbują inne branże. Turystyka i rekreacja, design i projektowanie, edukacja i szkolenia oraz gastronomia. Nie zabrakło również propozycji z telekomunikacji i informatyki.

Pierwszy etap rekrutacji uczestnicy mają już za sobą. Teraz czas na kolejny etap: szkolenia z ekspertami, które rozpoczną się 12 lutego. Zajęcia te będą dotyczyły: zakładania firmy, marketingu, zarządzania finansami, promocją marki w mediach społecznościowych czy osłony własności intelektualnej. Jednym z kluczowych warsztatów będzie nauka pisania tytułowego biznesplanu, który jest przepustką do udziału w finale konkursu.

Już można zapisywać się na konkretne szkolenia. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

Kolejnym ważnym etapem będzie złożenie gotowych biznesplanów do 31 marca. Później autorzy najlepszych z nich zostaną zaproszeni do finału, w którym zaprezentują swoje pomysły przed konkursowym jury. Zwycięzców poznamy 4 czerwca, podczas Gali Finałowej.

Tegoroczna pula nagród opiewa na kwotę 100 tysięcy złotych.  Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych. Wsparcie finansowe dostaną też zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca.

Konkurs „Gdyński Biznesplan” jest organizowany przez Gdynię nieprzerwanie od 2003 roku.

Źródło: gdynia.pl

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...