Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Polski startup przejmuje konkurenta z Niemiec

Apifonica przejmuje TENIOS . To dostawca usług komunikacyjnych z chmury w Niemczech. Transakcja to realizacja strategii ekspansji polsko-estońskiego startupu w Europie Zachodniej.

SmarTel Plus to polsko-estoński startup IT działający w Europie pod marką Apifonica. Właśnie nabył 100 proc. udziałów w TENIOS i tym samym przejął firmę będącą wiodących dostawców usług komunikacyjnych z chmury w Niemczech.

Transakcja jest elementem strategii ekspansyjnej na Europę Zachodnią oraz sposobem na dostarczanie rozwiązań do automatyzacji komunikacji na rynku niemieckim.

– Cieszymy się, że będziemy mogli współpracować z TENIOS. Stworzyła ona wyjątkowy produkt i wspaniałą kulturę organizacyjną. Łącząc się z Tenios będziemy mogli dostarczyć dodatkową wartość naszym klientom dzięki wzajemnie uzupełniającej się ofercie. Rozwijanie portfolio produktów to kolejny krok w realizacji naszej misji, aby pomagać klientom na całym świecie definiować przyszłość komunikacji biznesowej –  powiedział Denis Shirokii, założyciel i dyrektor zarządzający Apifonica. 

TENIOS oferuje oferuje inteligentne systemy komunikacji głosowej z wykorzystaniem Voice API, routingu IN, opartych na sztucznej inteligencji systemów TTS (Text to Speech) i ASR (Automatic Speech Recognition) i integruje z systemami boty głosowe.

Chmura TENIOS to standardy usługi typowe dla systemów telekomunikacyjnych oraz najnowsze funkcje korporacyjne. Do jej klientów należy ponad 2 tys. firm takich jak Ergo, Huawei, Teufel czy Sunpoint.

Apifonica to w pełni konfigurowalne rozwiązanie do automatyzacji komunikacji w obszarze HR, sprzedaży i obsługi klienta. W ofercie jest również usługa Incognito umożliwiająca zastąpienie numeru telefonu wirtualnym chroniąca przed spamem i cyberprzestępstwami. Chociaż centrum rozwoju oprogramowania znajduje się w Estonii, to działalność operacyjna prowadzona jest głównie przez polską stronę.

Teraz dołączy do nich  niemiecki TENIOS.

Źródło: informacja prasowa

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

Konkurencja dla YouTube’a – czym jest PeerTube?

YouTube stał się dominująca platformą, na której znajdują się różnego rodzaju treści wideo. Jednak...

Aplikacje na uniwersytety – MyUniLodz

Powstała specjalna aplikacja Uniwersytetu łódzkiego. MyUniLodz pozwala na smartfonie sprawdzić wszystkie informacje dotyczące uczelni...

Krypto scam

W 2023 roku inwestujący w kryptowaluty stracili setki tysięcy złotych. I to nawet...

Autonomiczne pojazdy w Jaworznie

Autonomiczne pojazdy i sposoby na ich wszechstronne wykorzystanie to rozwiązanie światowe, które trafia także...