TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Polski rynek gier wideo na topie

Wartość akcji producentów gier w Polsce mocno wzrosła – informuje „Rzeczpospolita”. Branża gier miała chwilę załamania na początku pandemii, ale obecnie rozpoczął się okres prosperity.

Polski rynek elektronicznej rozrywki wart jest obecnie 600 mln USD. Kapitalizacja pięciu największych studiów (CD Projekt, Ten Square Games, PlayWay, 11 bit studios oraz CI Games) od stycznia br. wzrosła o 45 proc., do poziomu 45,7 mld zł. Do końca roku na warszawskiej giełdzie ma być obecnych ponad 50 spółek.

Gazeta podkreśla, że Polska zaliczana jest do krajów wiodących na świecie pod względem liczebności producentów gier. Wyprzedza nas tylko Japonia.

Obecnie postrzegamy, że kluczowy klient tej branży to osoba dorosła, związana z grami od dzieciństwa. Firma Intel podaje, iż 15% polskich graczy to osoby w wieku 55+.

Źródło: forsal.pl

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...