Polska w gronie pierwszych krajów z xCloud

fot. Microsoft

Polska znalazła się w klubie 22 państw, które jako pierwsze otrzymają dostęp do usługi xCloud dla smartfonów i tabletów z Androidem. Już niebawem będziemy mogli grać w ponad 100 hitów z Xboksa One i Windows 10 na urządzeniach mobilnych w ramach abonamentu Xbox Game Pass Ultimate.

Nasz kraj jest jednym z pierwszych, gdzie korzystanie z xCloud stanie się możliwe. Pozostałe państwa wybrane przez Microsoft to Austria, Belgia, Kanada, Czechy, Finlandia, Dania, Francja, Niemcy, Węgry, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Portugalia, Hiszpania, Słowacja, Południowa Korea, Szwecja, Szwajcaria, Zjednoczone Królestwo oraz oczywiście Stany Zjednoczone.

W lipcu 2020 Microsoft ogłosił, że abonenci Xbox Game Pass Ultimate otrzymają darmowy dostęp do usługi strumieniowania gier na smartfony, xCloud. Początkowo będzie dostępny u nas na urządzeniach z Androidem. xCloud może także w późniejszym czasie trafić na telewizory Smart, m.in. firmy Samsung.

Jak uruchomić gry z Xboxa na smartfonie?

Aby strumieniować gry, które udostępnił Microsoft w ramach usługi xCloud, musimy mieć zainstalowaną aplikację Xbox Game Streaming Preview. Microsoft pozwala na rozgrywkę kontrolerem Xbox One (oficjalnym lub partnerów) lub DualShockiem od PS4. Wymagany jest ping nie wyższy niż 125 ms, Wi-Fi 5 GHz oraz mobilne łącze o prędkości 10 Mbps (pobieranie) i 4,75 Mbps (wysyłanie).

Źródło: dobreprogramy.pl