TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Polska gospodarzem XV Światowego Forum Zarządzania Internetem

Ministerstwo Cyfryzacji zorganizuje w 2020 roku Światowe Forum Zarządzania Internetem (IGF) – międzynarodowe spotkanie umożliwiające globalną dyskusję o rozwoju Internetu. To inicjatywa Organizacji Narodów Zjednoczonych, w której uczestniczą przedstawiciele rządów, przedsiębiorcy, naukowcy i organizacje pozarządowe z całego świata.

Podczas Forum poruszanych jest wiele zagadnień dotyczących zarządzania siecią i jej funkcjonowania, zarówno aspekty prawne, ekonomiczne, jak i społeczne. Pojawiają się tematy takie, jak: cyfrowa gospodarka oparta na danych, sztuczna inteligencja, innowacyjne technologie, kompetencje cyfrowe czy bezpieczeństwo.

– To duże wyróżnienie dla Polski, dlatego że będziemy gościć kilka tysięcy najważniejszych osób na świecie zajmujących się problematyką funkcjonowania Internetu, wolności słowa w Internecie, wszystkich problemów a także korzyści, które Internet ze sobą niesie – ocenia Marek Zagórski, minister cyfryzacji. – Jest to dowód uznania dla starań Polski, dla naszej aktywności w tym obszarze a także dla forów, które od kilku lat organizujemy wspólnie z NASK – dodaje.

Polska organizuje krajowy IGF od 2016 roku. Tegoroczny odbędzie się w listopadzie. Prezentowany jest tam polski punkt widzenia a przyjęte wnioski i rekomendacje są referowane podczas międzynarodowej konferencji.

Światowe Forum Zarządzania Internetem odbywa się raz w roku i trwa kilka dni. Gromadzi kilka tysięcy uczestników. W tym roku IGF odbędzie się w Berlinie. Ubiegłoroczny miał miejsce w Paryżu. Zainaugurowali go prezydent Emmanuel Macron i sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres.

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze