TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Polkomtel przejmuje kontrolę nad MVNO Premium Mobile

Spółka Polkomtel, operator sieci Plus, zawarła ze spółkami PM 1 Mobile Holdings Limited oraz WBN Holding Limited list intencyjny w sprawie warunków transakcji. Jej celem ma być objęcie kontroli nad Premium Mobile sp. z o. o. Teraz  wszystko zależy od tego, czy UOKiK wyda zgodę antymonopolową.

Pięć lat po starcie komercyjny Premium Mobile obsługuje 425 tys. aktywnych kart SIM. 70 proc. z nich korzysta z usług kontraktowych.

W 2020 roku spółka osiągnęła przychody na poziomie 125 mln zł. A tempo pozyskiwania nowych klientów nie spada także w 2021 r. W ramach procesu Mobile Number Portability pozyskano 13,2 tys. kart SIM.

– W przeciwieństwie do szeregu operatorów MVNO, założyciele Premium Mobile postawili na model kontraktowy i spółka z dużym sukcesem buduje tę bazę, od dłuższego czasu będąc zdecydowanym liderem statystyk przenoszenia numerów. Dlatego też już 3 lata temu zaangażowaliśmy się kapitałowo w to przedsięwzięcie głównie z myślą o zabezpieczeniu naszych przychodów hurtowych– powiedział Maciej Stec, Wiceprezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus.

W liście intencyjnym zapisano, że udziałowcy spółki PM 1 Mobile Holdings Limited, za swój 28,01% udział w kapitale Premium Mobile uzyskają w ramach realizacji opcji call kwotę około 35,5 mln zł.

Polkomtel docelowo chce wykupić także pozostałych 53,69 proc. udziałów w spółce Premium Mobile od spółki WBN Holding Limited. A ich cena będzie zależna od rozliczenia z PM 1 Mobile Holdings Limited.

Finansowanie transakcji przeprowadzone zostanie w całości ze środków własnych Polkomtel.

Źródło: plus.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...