TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Polki i Polacy będą mogli opiniować przepisy opracowywane w Sejmie dzięki mObywatelowi

Pojawił się plan stworzenia internetowej platformy umożliwiającej uczestniczenie obywateli w konsultacjach stanowionego prawa. Ma się to odbywać za pośrednictwem mObywatela. O planach poinformował Marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

Nowa platforma da Polkom i Polakom możliwość uczestnictwa w konsultacjach prawa, które jest stanowione w Sejmie poprzez mObywatela i Profil Zaufany. Po zalogowaniu będzie można wyrażać opinie o każdym akcie prawnym. Zgodnie z deklaracjami Szymona Hołowni Prezydium Sejmu już wstępnie zaopiniowało projekt zmian w regulaminie izby.

– To będą zmiany, których wymagają od nas kamienie milowe, ale też zmiany, które sami chcemy wprowadzić – powiedział Szymon Hołownia, Marszałek Sejmu.

Proces zgłaszania poprawek ma być całkowicie jawny.

– Każda poprawka będzie musiała być odnotowana, od razu on-line, przez kogo została zgłoszona i czego dotyczyła – zapowiada Hołownia.

Wraz z informacją o nowym sposobie na zaangażowanie obywateli i obywatelek w procesy zachodzące w Sejmie, Hołownia przekazał też, że pojawią się nowe obowiązki dla Kancelarii Sejmu. Biuro Ekspertyz będzie tworzyło Ocenę Skutków Regulacji do każdego projektu, również poselskiego. Zapowiedział też kolejne zmiany, które mają przyspieszyć proces legislacyjny.

Źródło: PAP, bussinesinsider.com.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...