TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Polacy przejmują zagraniczną firmę

Polska firma z branży IT przejmuje firmę w Wielkiej Brytanii. Jest to już kolejne jej przejęcie, chociaż poprzednie miało miejsce w kraju.

Eo Networks – spółka z Grupy Euvic przejmuje firmę Sensi Labs z Anglii. Za 1,8 mln zł kupi 98 proc. jej udziałów. Działanie ma na celu pozyskanie aktywów finansowych, a także ekspansję Grupy Euvic na rynek Wielkiej Brytanii.

Sensi Labs jest dostawcą rozwiązań IT i cyberbezpieczeństwa dla biznesu. Jego oferta działa w modelu „end-to-end” – od analizy i konsultingu, przez wdrożenie, aż po utrzymanie i rozwój rozwiązań. Firma działa na rynku brytyjskim i polskim.


Kolejna inwestycja eo Networks

Nie jest to pierwsze tego typu działanie eo Networks, chociaż poprzednie miało mniejszą skalę i przeprowadzone było w Polsce. W lipcu 2023 r. grupa przejęła 20 proc. udziałów w gdańskiej firmie H2B.

Przez trzy kwartały bieżącego roku eo Networks wypracowała 43,7 mln zł przychodów. To wzrost o 9 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Kolejne przejęcia to sposób na rozwój i jeszcze szybszy wzrost dochodów.

Źródło: crn.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...