TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Podsumowanie XXI Konferencji KIKE

 
W dniach 28 – 30 listopada br. odbyła się XXI Konferencja KIKE. To jedno z największych spotkań branżowych małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych zgromadziło przedstawicieli operatorów, nadawców, dystrybutorów sprzętu i usług telekomunikacyjnych. Konferencja odbyła się na terenie Targów Kielce. W wydarzeniu udział wzięła rekordowa ilość uczestników – ponad 750 osób, 50 wystawców oraz 284 organizacji i przedsiębiorstw z całej Polski.
Głównymi tematami poruszanymi podczas dyskusji panelowych oraz warsztatów w trakcie Konferencji były najważniejsze dla całej branży zagadnienia, które w dynamiczny sposób kreują i wpływają na otoczenie biznesowe małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych . W trakcie konferencji odbyły się liczne wystąpienia i panele dyskusyjne, poruszające między innymi zagadnienia takie jak: wdrożenie instrumentów finansowych w ramach osi priorytetowej I „Powszechny dostęp do szybkiego internetu POPC na lata 2014-2020, trzeci konkurs 1.1 POPC, ustawa o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej czy zmiany w legislacyjne oraz dostęp do infrastruktury technicznej.
Konferencji tradycyjnie już towarzyszyła wystawa, podczas której prezentowane były oferty dostawców i producentów sprzętu, infrastruktury oraz rozwiązań technologicznych i teleinformatycznych.
Drugiego dnia Konferencji, podczas uroczystej Gali KIKE, uhonorowani zostali laureaci Konkursu KIKE Innowator oraz wręczone zostały statuetki KIKE CONNECTOR. KIKE Innowator to nagroda przyznawana przez członków Izby dla najbardziej innowacyjnej firmy członkowskiej KIKE. Założeniem konkursu jest wyłonienie najciekawszego projektu, który może stać się wzorem i inspiracją dla innych przedsiębiorstw, podniesienie poziomu usług wprowadzanych przez firmy zrzeszone w KIKE, a także promocja dobrych praktyk oraz zachęcenie firm członkowskich zrzeszonych w Izbie do poszukiwania nowych innowacyjnych rozwiązań. Decyzją Kapituły nagrodę otrzymała Nasza Wizja.
Statuetki KIKE CONNECTOR to wyróżnienie dla osób bądź instytucji, które w szczególny i znaczący sposób wpłynęły pozytywnie na kształtowanie rynku lokalnych operatorów. W tym roku statuetki otrzymali: radca prawny Ewelina Grabiec oraz radca prawny Łukasz Bazański z ITB Legal Kancelaria Prawna. Galę, której Platynowym Partnerem była Telewizja Światłowodowa, uświetniła koncertem Lanberry.
* * *
Bilans Konferencji: ogółem zarejestrowano ponad 750 uczestników, w tym przedstawicieli operatorów, nadawców, dystrybutorów sprzętu i usług telekomunikacyjnych. Honorowy Patronat nad Konferencją objęli: Ministerstwo Cyfryzacji, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz Centrum Projektów Polska Cyfrowa. W panelach dyskusyjnych wzięli udział reprezentanci instytucji administracji publicznej, kluczowych firm rynku telekomunikacyjnego, oraz grono ekspertów branży.

Michal.Koch
Michal.Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...