Podpalacz masztów telekomunikacyjnych i punktów szczepień złapany

pożar

Do Sądu Rejonowego w Zamościu wpłynął przeciwko 43-letniemu Hubertowi C. Mężczyzna podpalił maszty telekomunikacyjne w miejscowości Złojec, a także mobilny punkt szczepień i sanepid w Zamościu. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Mężczyźnie zarzuca się popełnienie czynu o charakterze terrorystycznym w celu poważnego zastraszenia wielu osób. Podpalił on bowiem w nocy z 1 na 2 sierpnia 2021 r. budynek Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ulicy Peowiaków, a także mobilny punkt szczepień na Rynku Solnym w Zamościu. Spowodowało to straty o łącznej wysokości blisko 240 tys. zł na szkodę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zamościu, Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie i Zamojskiego Szpitala Niepublicznego sp. z o.o.

Wcześniej – we wrześniu 2020 r.- ten sam sprawca podpalił dwa maszty telekomunikacyjne sieci Orange i T-Mobile. Straty spowodowane przez te działania zostały oszacowane na ponad 140 tys. zł. Te podpalenie również uwzględniono w akcie oskarżenia.

Łączna wartość strat spowodowanych przez Huberta C. to 380 tys. zł. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Biegli psychiatrzy i psycholog uznali, że w chwili popełnienia przestępstw Huber C. był  poczytalny i świadomie kierował swoich zachowaniem. Za popełnione przestępstwa grozi mu 8 lat więzienia.

Źródło: pap.pl