TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

PLNOG17

W dniach 29 lutego i 1 marca odbyła się 17 edycja największej niezależnej konferencji ICT w Polsce – PLNOG. Podczas dwóch dni trwania wydarzenia nie brakowało możliwości networkingu i świetnej zabawy. Wartościowe wykłady nie tylko pozwoliły na poszerzenie wiedzy uczestników, ale także rozbudziły wiele rozmów odbywających się w kuluarach. Motywem przewodnim tym razem była Olimpiada Technologiczna, a licznych sportowych atrakcji nie brakowało.
Najlepszy mówca konferencji został uhonorowany statuetką i tytułem Royal Jack. Na 17 edycji PLNOG ten zaszczyt przypadł Maciejowi Leluszowi – gratulujemy!
To wydanie konferencji było wyjątkowe pod wieloma względami: wprowadzona została ścieżka edukacyjna skierowana do młodzieży akademickiej, a prawie 100 studentów skorzystało z możliwości uczestnictwa w konferencji bezpłatnie. Zmieniona została również struktura Komitetu Programowego, obecnie składającego się ze sztabu 18 osób, które decydować będą o merytorycznej zawartości następnych edycji.
Na scenie PLNOG wystąpili liczni specjaliści reprezentujący takie firmy jak Cisco, Netflix, Huawei Enterprise, Dell, Veracomp i wielu innych! Dodatkowo pojawił się również mistrz olimpijski – Mateusz Kusznierewicz. Sesje podczas pierwszego dnia zamknęły panele dyskusyjne, dotyczące przede wszystkim przyszłości takich technologii jak sieci bezprzewodowe, telewizja, czy Data Center.
W międzyczasie trwają przygotowania 18 edycji PLNOG, która odbędzie się już we wrześniu w hotelu Hilton Double Tree w Krakowie. Zdaniem uczestników, najbardziej gorącym tematem konferencji będzie SDN oraz bezpieczeństwo sieci. Już 40% uczestników wie, że weźmie udział w następnej edycji, a prawdopodobnie jednym z najciekawszych tematów będzie wykorzystanie teleinformatyki przez służby publiczne.
Zachęcamy do obejrzenia relacji z pierwszego dnia konferencji:
https://youtu.be/VtjhoOwNzMw
 

Michal.Koch
Michal.Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...