TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

PING Global 20.04 – 7.05.2017

Komisja Europejska zachęca organizacje do przyciągania większej liczby kobiet do rynków cyfrowych. Dzięki Koalicji Umiejętności Cyfrowych i Zatrudnienia Komisja Europejska zachęca firmy i organizacje do zorganizowania działań mających na celu nauczenie większej liczby kobiet i dziewcząt w umiejętności cyfrowe i zachęcanie ich do kontynuowania studiów i kariery w dziedzinie IT.
Zatrudnienie w sektorze ICT wzrasta w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Jednak tylko około 16% z prawie 8 milionów osób pracujących w TIK to kobiety, a ich udział w zatrudnieniu maleje. Przyciągnięcie większej liczby kobiet do technologii przyczyni się do zwiększenia gospodarki i przyczyni się do dalszego umacniania pozycji kobiet, ponieważ ICT jest sektorem, w którym prawie nie ma różnicy w wynagrodzeniu między mężczyznami a kobietami o równoważnym poziomie kwalifikacji i odpowiedzialności.
[źródło: https://ec.europa.eu]
Brytyjski dostawca włókien światłowodowych Gigaclear pozyskał nowe fundusze na kwotę 121 miliony funtów (144 miliony dolarów), które będą wykorzystywane do wypuszczania dodatkowej infrastruktury na obszarach wiejskich. Rozumie się, że firma uzyskała finansowanie od istniejących inwestorów Infracapital i Woodford Investment Management.
Fundusze będą wykorzystywane do łączenia 150 000 lokalizacji z siecią światłowodową w ciągu trzech lat. Sieć Gigaclear przekroczyła 30 000 domów pod koniec 2016 r. Firma twierdzi, że ma do czynienia z całkowitym adresowalnym rynkiem 1,5 miliona obiektów.
Matthew Hare, założyciel i dyrektor generalny Gigaclear zauważył: “To rewolucja komunikacyjna łącząca XIX wiek i XXI wiek.
[źródło: https://www.telegeography.com]
Facebook uruchamia usługę WiFi w Indiach. Sieć społecznościowa, we współpracy z Bharti Airtel zamierza wdrożyć 20 000 bezprzewodowych hotspotów Express Hotspot.
Express WiFi jest tanim serwisem typu hotspot, oferującym sieć od dostawców po niskich cenach. Jest to więc idealne rozwiązanie do usług mobilnych. W czwartek Facebook ujawnił, że uruchomił 700 hotspotów WiFi Express w czterech stanach Indii.
[źródło: https://www.totaltele.com]
Equinix kończy transakcję w centrach danych Verizon o wartości 3,6 mld USD. Przejęcie to zwiększa powierzchnię centrum przetwarzania danych do powierzchni firmy Equinix o 3 miliony metrów kwadratowych.
Transakcja odbyła się w formie gotówkowej i  uzgodniona była w grudniu. Obejmuje 24 pojedyncze witryny rozłożone na 15 obszarach metropolitalnych w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Łacińskiej.
[źródło: https://www.totaltele.com]
Przemysł kablowy ostrzega o “barierach dla innowacji” po głosowaniu w dyrektywie o audiowizualnych usługach medialnych. Pojawiły się obawy o zdolność konsumentów do korzystania z zalet technologii, powołując się na potencjalne bariery prawne. Komentarze dotyczą głosowania nad zmianami dyrektywy o audiowizualnych usługach medialnych w komisji CULT Parlamentu Europejskiego.
Cable Europe podkreśla szkodliwy efekt propozycji dotyczących “znaczenia treści stanowiących przedmiot ogólnego zainteresowania interfejsami użytkownika”. Wraz z powstaniem nowych kanałów dystrybucji i rozpowszechnianiem treści audiowizualnych wymóg ten jest krokiem wstecz, który sztucznie dyktuje znaczenie niektórych treści nadawców i zrujnuje pluralizm mediów.
Stowarzyszenie handlowe wyraża również obawy dotyczące proponowanych ograniczeń, które ograniczałyby zdolność operatora do zwiększenia doświadczenia widzów w narzędziach wyszukiwania i rekomendacji. Poprawki dotyczące “nakładania” lub skalowania programów spowodują usunięcie warstwy ulepszonych usług i szybkiego przeglądania, co będzie niekorzystne dla widza.
[źródło: http://www.cable-europe.eu]
Międzynarodowy Tydzień IOT odbędzie się w Genewie w dniach 6-9 czerwca 2017 r. Połączy liderów opinii z rządów, przemysłów i środowisk akademickich w celu wysłuchania wyzwań i możliwości pojawiających się wraz ze wzrostem IoT.
Inne ważne tematy, które mają zostać omówione przez Międzynarodowy Tydzień IOT obejmują Big Data, IoT w krajach rozwijających się, e-zdrowie, inteligentny transport, ekologiczną energię i inteligentne rolnictwo.
Międzynarodowy Tydzień IOT będzie dzielił lokalizację z  Global IoT Summit, wydarzeniem poświęconym badaniu publikacji naukowych dotyczących badań IoT.
[źródło: http://newslog.itu.int]
Amnesty International przedstawia pogląd, że sztuczna inteligencja przyczyni się do rozwoju praw człowieka. Prawa człowieka to nowoczesna realizacja wielowiekowych ideałów ludzkich: sprawiedliwość, równość, wolność i godność.
Wolności, które miliardy ludzi traktują dziś jako oczywiste, nie byłyby możliwe bez dziesięcioleci ciężkiej pracy w celu ujednolicenia praw człowieka z zasadami prawa, wdrażania ich, monitorowania i kampanii na rzecz ich przestrzegania i ochrony przez rządy i prywatne podmioty. Jednak wiele rzeczy trzeba jeszcze zrobić.
Dzisiejsze zmiany polityczne, gospodarcze i technologiczne mogą powodować zagrożenia i szanse dla praw człowieka. W tej epoce bezprecedensowych postępów technologicznych ci, którzy pracują nad technologiami, takimi jak sztuczna inteligencja, robotyka i inżynieria genetyczna, mają ogromną odpowiedzialność za zapewnienie, że technologie te są bezpieczne i szanują prawa człowieka.
Technologia może odgrywać wpływową i pozytywną rolę w pomaganiu w rozwiązywaniu problemów ludzkości, w tym wyzwaniach w zakresie praw człowieka. AI przyznało, że ich misja jest prosta: chcą, aby wszyscy na całym świecie cieszyli się prawami człowieka.
[źródło: https://itu4u.wordpress.com]
FTTH Council Europe zorganizowało dziś debatę, którą prowadził eurodeputowany Michał Boni w Parlamencie Europejskim.
Uczestnicy imprezy omówili między innymi zagadnienie, jak wygląda sytuacja Europa na globalnym rynku rozmieszczenia i penetracji światłowodu oraz jakie podejście polityczne jest potrzebne w celu wspierania inwestycji na rzecz 5G i umożliwienia nowej fali innowacji cyfrowych na kontynencie.
[źródło: http://www.ftthcouncil.eu]
Ochrona danych staje się coraz ważniejsza, jednak większość ludzi po prostu wie wystarczająco dużo o ochronie swoich danych osobowych – przyznaje komisarz sprawiedliwości Věra Jourová.  Jouro negocjowała Privacy Shield, nową metodę ochrony danych dla obywateli europejskich. Dzięki niej firmy prywatne, takie jak Facebook czy Google, a także organizacje publiczne, takie jak amerykańskie siły bezpieczeństwa, nie mogą nadużywać danych osobowych wysłanych z Europy przez Atlantyk.
Jednak ‘tarcza’ była negocjowana z poprzednią administracją USA pod Barackiem Obamą. Kiedy Donald Trump przejął Gabinet Owalny, wzrosły wątpliwości, jak ważna dla niego będzie ochrona prywatności w internecie. Jourowa odwiedziła Waszyngton w kwietniu. Jej głównym celem było zagwarantowanie, że nic nie zmieni się w kwestii ochrony prywatności obywateli europejskich. Pani komisarz powiedziała, że Sekretarz US Wilbur Ross zapewnił, że USA nie cofnie wynegocjowanych ustaleń.
Jednakże Jourová jest bardziej zaniepokojona faktem, że ludzie – głównie w Europie Środkowej i Wschodniej – nie poświęcają wystarczającej uwagi ochronie danych osobowych. Jej zdaniem obywatele nie doceniają tych zagrożeń.
[źródło: http://www.euractiv.com]
 
 
 

Michal.Koch
Michal.Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...