TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Pierwsze usługi sieci na Warmii i Mazurach

Zakończenie projektu budowy sieci regionalnej na Warmii i Mazurach planowane jest w połowie września tego roku, następnie rozpocznie się faza eksploatacji, czyli świadczenia usług. Obecnie jest to największy projekt prowadzony przez samorząd województwa – mówi w rozmowie z Gazetą Olsztyńską Sylwia Jaskulska, wicemarszałek woj. warmińsko-mazurskiego.

– Do tej pory zostały wybudowane min. 2292 kilometry światłowodu, 226 węzłów sieci. W tej chwili trwa proces odbioru wybudowanej sieci oraz dokumentacji formalnoprawnej. Z dużym zadowoleniem zauważamy zainteresowanie operatorów lokalnych naszą siecią. A na odcinku Orneta-Pieniężno zostały już uruchomione pierwsze usługi z wykorzystaniem wybudowanej infrastruktury – mówi wicemarszałek.
Według Sylwii Jaskulskiej, dostęp do takiej infrastruktury spowoduje, że Warmia i Mazury staną się jeszcze bardziej atrakcyjnym regionem gospodarczo-turystycznym. – Jednak przed nami jeszcze ogrom pracy do wykonania i dotarcia tam, gdzie są białe plamy, czyli miejsca bez dostępu do Internetu – mówi.
 
Źródło: Gazeta Olsztyńska
Zdjęcie: haikudeck.com

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...