TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Paszportyzacja na miarę opertora

 
 
Czym jest paszportyzacja sieci w systemie informatycznym i jakie korzyści płyną z jego zastosowania do ewidencji sieci telekomunikacyjnej nie trzeba nikomu tłumaczyć.
 
Rozpoczynając pracę nad systemem ARNIS przyświecała nam jedna idea. Stworzyć rozwiązanie, które zaspokoi potrzeby każdego operatora. Wiedzieliśmy jak się do tego zabrać, bo znamy ten rynek od przysłowiowej podszewki.
 
Od debiutu systemu wspomagania procesów biznesowych SORT minęło już prawie 14 lat. Przez ten czas udało się nam stworzyć profesjonalną platformę dla operatorów potrafiąca sprostać każdemu zadaniu, a przy tym zdobyć wiedzę o tym, co naprawdę jest ważne w tej branży. Już niebawem będzie mieć miejsce kolejna osłona systemu – SORT.BSS, powstałego z połączenia wiedzy i doświadczenia, stworzonego na bazie nowych, innowacyjnych technologii. Jednak wspomaganie procesów biznesowych to nie wszystko. W Comfortelu wiemy, że operatorzy potrzebują rozwiązań do paszportyzacji na miarę potrzeb. Aby wspomóc pracę działów technicznych w uzupełnieniu naszej oferty powstał więc system paszportyzacji sieci.
 
Doskonale zdajemy sobie sprawę, że sieci telekomunikacyjne poszczególnych operatorów są oparte o urządzenia i elementy różnych producentów, co sprawia, że standaryzacja w rozwiązaniach informatycznych jest utrudniona. W systemie do paszportyzacji ARNIS, poza podstawowymi elementami sieci zdefiniowanymi w bibliotece urządzeń, istnieje możliwość tworzenia własnych wzorcowych urządzeń i zapisania ich tak, aby była możliwość ich wielokrotnego użycia.
 
grafika
 
 
GUI programu bazuje na technologii TDI (ang. Tabbed Document Interface), tak więc możliwa jest personalizacja rozmieszczenia okien na monitorach. Użytkownik ma wybór dostawcy internetowego serwisu mapowego np. Open Street Map czy Bing lub możliwość zastosowania indywidualnego, niezależnego serwera mapowego pracującego Offline.
 
System ewidencjonuje m.in. sieci światłowodowe (w tym xPON, WDM/DWDM), miedziane wieloparowe, sieci mieszane (w tym SDH/PDH, ATM, HFC), Ethernet (w tym LAN/MAN/WAN), sieci radiowe.
Raport do SIIS generowany jest za pomocą jednego kliknięcia na podstawie zaewidencjonowanej sieci, a następnie wysyłany do UKE z poziomu aplikacji.
 
To tylko kilka z szerokiego wachlarza możliwości jakie daje zastawanie systemu ARNIS. Na pewno warto przyjrzeć się mu bliżej i poznać inne, ciekawe funkcjonalności.
 
Artykuł sponsorowany
 

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze