TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Państwa członkowskie poproszą o nowe przepisy dotyczące przechowywania danych w UE

 
Kilka państw członkowskich UE chce uwzględnić nowe zasady umożliwiające przechowywanie danych w projekcie ustawy o prywatności.
Zwrócono się do dyplomatów z krajów Unii Europejskiej, aby ustalić, czy chcą przedstawić założenia zasad przechowywania danych przed spotkaniem, aby móc jesienią omówić projekt ePrywatności.
Estonia, która przewodzi debacie na temat prawodawstwa UE do końca bieżącego roku, po spotkaniu w lipcu zwróciła się do delegacji krajowych, czy chcą dodać nowe przepisy do projektu ustawy, dotyczące wymagania od spółek telekomunikacyjnych przechowywania danych osobowych konsumentów przez określony czas.
Ministrowie sprawiedliwości z krajów UE zgodzili się, że “powinni zbadać wszystkie opcje legislacyjne i nielegislacyjne, aby rozwiązać problem związany z przechowywaniem danych, w tym w kontekście proponowanego rozporządzenia o prywatności i łączności elektronicznej“.
Politycy z Estonii zwrócili się do krajowych dyplomatów, czy zapisy ustawy mają umożliwiać dostęp do większej ilości danych, niż wynika to z obecnych zapisów.
Niektóre kraje chcą nowych zapisów gwarantujących, że dane mogą przechowywać dane przez maksymalną liczbę lat, co według nich, ma wspomóc służby i policję w ściganiu przestępstw.
[źródło: http://www.euractiv.com]

Michal.Koch
Michal.Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...