TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Oszukiwał „na Blika”, pieniądze wyrzucił w krzaki

Nastolatek z Gdańska postanowił dorobić się w nielegalny sposób. Było nim oszustwo „na Blika”. Podczas próby zatrzymania przez policjantów, wyrzucił zdobyte pieniądze. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia.

W Gdańsku policjanci zmierzyli się z oszustwem „na Blika”. Sprawca podał się na internetowej platformie sprzedażowej za wystawiającego do sprzedaży basen ogrodowy. W ten sposób wyłudził kod Blik.

Podczas transakcji nabywca zorientował się, ze padł ofiarą oszustwa. Od razu powiadomił policję. Funkcjonariusze udali się na ul. Beethovena. Tam miało dojść do wypłacenia pieniędzy z bankomatu za pomocą wyłudzonego kodu Blik.

Na miejscu okazało się, że sprawcą jest 19-latek. Gdy zobaczył policjantów, zaczął uciekać. Pieniądze wyrzucił w krzaki.

Oszust „na Blika” zatrzymany

Mężczyznę zatrzymano. W trakcie dochodzenia okazało się, że w tym wypadku próbował wyłudzić od mieszkańca powiatu Wysoka Mazowiecka 700 złotych za basen ogrodowy. Od innego pokrzywdzonego także na basen ogrodowy już wyłudził taką samą kwotę.

W chwili ucieczki miał przy sobie 10 tysięcy złotych i to te pieniądze wrzucił w krzaki.

19-latek usłyszał zarzuty oszustwa oraz usiłowania oszustwa. Grozi mu za to kara do 8 lat więzienia. Obecnie zastosowano wobec niego dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe w wysokości 5 tysięcy złotych.

Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna ma związek z innymi podobnymi przestępstwami.

Źródło: zawszepomorze.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze