TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Oświadczenie ORSS w sprawie zaległych faktur

Niedawno pisaliśmy o zakończeniu budowy internetowej sieci szerokopasmowej w województwie warmińsko-mazurskim. Podwykonawcy zaangażowani w budowę twierdzą, że nie zostały im wypłacone zaległe faktury. Czy coś zmieniło się w tej sprawie? ORSS określa swoje stanowisko.

Zarząd Otwartych Regionalnych Sieci Szerokopasmowych Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Nullo 2 (dalej „ORSS”) przekazuje do wiadomości publicznej treść niniejszego oświadczenia. W dniu 15 września 2015 roku ORSS zgłosiła do odbioru końcowego wykonanie wszystkich prac projektowo – budowlanych związanych z tzw. Fazą Wykonawczą Umowy o partnerstwie publiczno – prywatnym zawartej pomiędzy Województwem Warmińsko – Mazurskim, a ,,Partnerem Prywatnym” Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe Sp. z o.o. w dniu 19 kwietnia 2013 r., nr OR-IV.273.2.68.2013. Jeszcze przed dokonaniem zgłoszenia ORSS zakończyła prace budowlane związane z wykonaniem internetowej sieci szerokopasmowej na terenie województwa warmińsko–mazurskiego.
Aktualnie prowadzona jest procedura odbioru i rozliczenia inwestycji. Zgodnie z wiążącymi ORSS umowami z członkami tzw. Platformy Inwestycyjnej, tj. spółkami Alcatel Lucent Polska Sp. z o. o., TP-Teltech Sp. z o. o. oraz HAWE S.A. do dnia dzisiejszego zostały wypłacone przez ORSS wobec podwykonawców wszelkie należności wynikające z prawidłowo wykonanych  i odebranych prac. Zarząd ORSS pragnie zapewnić wszystkie strony uczestniczące w realizacji projektu, iż wszystkie kroki jakie są podejmowane przez ORSS mają na celu poszanowanie interesów wszystkich stron, co jest warunkiem skutecznego rozliczenia projektu.
Z poważaniem
Zarząd  Otwartych Regionalnych Sieci Szerokopasmowych Sp. z o.o.
 
Źródło: ORSS
Zdjęcie: plus.google.com

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...