TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

OpenAI może zagrozić Google

OpenAI wchodzi na rynek wyszukiwarek.  Jej produkt będzie oparty na sztucznej inteligencji. Czy to zagrozi najpopularniejszej obecnie wyszukiwarce od Google?

Reuters podaje informacje o tym, że Google ma poważną konkurencję na rynku. To wyszukiwarka od OpenAI, która będzie częściowo zintegrowana z chatbotem ChatGPT. Będzie zawierać również funkcję cytowania oraz współpracę z Bingiem.

Google gotowe na konkurencję

Google dotychczas jest liderem pośród wyszukiwarek, ale zdaje sobie sprawę z zagrożeń. Dlatego już teraz szykuje się do walki. Prabhakar Raghavan, szef wyszukiwarek Google, podkreśla, że ludzie także w dobie generatywnych AI nadal ufają Google. Jednak nie zawsze wszystko będzie firmie przychodziło łatwo.

Tym bardziej, że jak podaje „The Verge”, OpenAI stara się przyciągnąć pracowników Google do swojego projektu.

Nie tylko OpenAI stawia na sztuczną inteligencję

OpenAI to nie jedyna firma, która wykorzystuje sztuczną inteligencję w kolejnych swoich produktach i staje się konkurencją dla Google. Startup Perplexity, założony przez byłego badacza OpenAI, ogłosił, że jego wyszukiwarka oparta na AI ma już 10 milionów aktywnych użytkowników.

Dla Google ten rozwój produktów opartych na AI może być poważnym zagrożeniem na pozycji lidera wyszukiwarek. Na razie najbliżej jest OpenAI, ale nie wiadomo, co przyniesie przyszłość. Tym bardziej, że produkty wykorzystujące sztuczną inteligencję pojawiają się i rozwijają coraz szybciej.

Źródło: banchmark.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...