OneDrive. Będzie szybciej i bezpieczniej. Ładniej też

fot. OneDrive

W aplikacji OneDrive oraz jej wersji internetowej wprowadzono wiele zmian. Będziemy mogli dzielić się plikami jeszcze sprawniej i bezpieczniej.  Zmiany te dotyczą zarówno wersji konsumenckiej, jak i biznesowej.

W konsumenckiej wersji będziemy mogli dzielić się plikami nie tylko z jedną osobą, ale ze zdefiniowanymi grupami osób. Do tej pory jeśli chcieliśmy coś udostępnić, odbiorców musieliśmy dodawać osobno. Ponadto Microsoft wprowadza szyfrowanie plików, zintegrowany skaner wirusów i możliwość monitorowania podejrzanej aktywności. W wersji internetowej OneDrive zyska motyw ciemny, który jest już dostępny na urządzeniach mobilnych

Wprowadzony również zostanie panel zarządzania plikami (także w wersji biznesowej, z m.in. panelem błędów wewnątrz organizacji). Można będzie śledzić wszystkie aktywności i komentarze dokonane na danych plikach w jednym miejscu.

Klienci biznesowi używający OneDrive for Business otrzymają możliwość łatwego przypinania współdzielonych w organizacji folderów do swojego profilu OneDrive. Będą się do nich zaliczać także treści z Microsoft Teams i SharePoint. OneDrive uzyska także dodatkową integrację z Teamsami, przez co generowanie i wysyłanie innym linków powinno być znacznie szybsze. Zwiększony zostanie maksymalny limit przesyłanego pliku, z 15 do 100 GB (działa również w SharePoint) oraz powiadomienia dotyczące komentarzy. Pojawi się również specjalny pasek adresu pozwalający nie tylko na sprawne wyszukiwanie, ale i na udostępnianie treści.

Źródło: dobreprogramy.pl