TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Office 365 A1 – bezpłatne usługi dla edukacji

Interesujące rozwiązania dla edukacji zdalnej proponuje Microsoft w ramach bezpłatnego Office 365 A1. Zestaw rozwiązań bazuje na Microsoft Teams.

– Materiały i zadania mogą tu zostać udostępnione w trybie online, a uczniowie, studenci, nauczyciele i wykładowcy współpracują przy pomocy zdalnych komunikatorów, które pozwalają zarówno na pracę grupową, jak i indywidualną – tłumaczy Krzysztof Dzięgielewski, dyrektor marketingu LoVo. – Możliwe jest także prowadzenie zajęć w formie interaktywnej.

Nauczyciele i uczniowie mogą korzystać ze wspólnego interfejsu w ramach Microsoft Teams, materiały i zadania mogą być publikowane online, wszyscy mogą mieć do nich dostęp z dowolnego miejsca na Ziemi. Dzięki aplikacji Teams uczniowie mogą też kontaktować się z nauczycielem, a także przesyłać wykonane zadania. Nauczyciele zaś mogą przeglądać i sprawdzać prace uczniów/studentów i przesyłać informacje zwrotne.

– Lekcje online możliwe są głównie dzięki funkcjom udostępniania prezentacji i tablicy cyfrowej – wyjaśnia Krzysztof Dzięgielewski. – Podczas trwania zajęć zarówno uczniowie, jak i nauczyciel mogą komunikować się za pomocą tablicy przy użyciu teksu pisanego, audio lub wideo. Ponadto lekcja może być nagrywana i odtworzona w trybie offline w dowolnym momencie.

Przewidziane w pakiecie wydarzenia czyli Teams Live Events zakładają udział nawet 10 000 uczniów i mogą zostać przeprowadzone online w czasie rzeczywistym. Podczas  trwania seminarium uczestnicy mogą też zgłaszać na bieżąco swoje pytania.

Więcej informacji:

https://education.microsoft.com/pl-pl/course/efe4fc2b/overview

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...