TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Odporni na koronawirus. Analitycy publikują pozytywne prognozy

Firma analityczna Sensor Tower opublikowała nowe prognozy dotyczące rynku aplikacji mobilnych. Są one w znacznym stopniu zadowalające. Wynika z nich, że pandemia koronawirusa tylko w nieznacznym stopniu odbije się negatywnie na tym segmencie.

Sensor Tower podaje, że w 2020 roku wydatki na aplikacje mobilne w sklepach Google Play i App Store wyniosą 102 mld dolarów. A to oznacza 20-procentowy wzrost. W 2024 roku wydatki w tym segmencie osiągną poziom 171 mld dolarów.

Przed wybuchem pandemii analitycy przewidywali wzrost wydatków na poziomie 21 proc., więc spadek 1-procentowy nie jest powodem do zmartwień.

Analitycy zakładają, że w dalszej perspektywie wydatki na aplikacje mobilne będą systematycznie rosnąć. W rezultacie w 2024 r. mają wynieść w sumie 171 mld dol. po wzroście o 15 proc. w porównaniu z rokiem 2019. To wynik nieco gorszy od przewidywań sprzed pandemii koronawirusa, które zakładały kwotę 174 mld dol. w 2024 r.

Według tych prognoz w  2024 r. największy wzrost wydatków na aplikacje zanotuje App Store (115,4 mld dol.) po wzroście o 15,8 proc., z kolei w Google Play wydatki osiągną wysokość 55,5 mld dol., co będzie oznaczało wzrost o 13,2 proc.

Motorem wzrostów wydatków w segmencie aplikacji będą gry mobilne, ale ta tendencja nie zmienia się od lat. W 2020 r. w obu największych sklepach gracze wydadzą w sumie 72,6 mld dol., to więcej o 15,2 proc. w zestawieniu z rokiem 2019. Z kolei w 2024 r. wydatki na gry osiągną poziom 97,8 mld dol. i będą stanowiły 57 proc. wszystkich przychodów z aplikacji.

Analitycy snują pozytywną prognozę, jeśli chodzi o segment aplikacji mobilnych. Będzie to jedna z tych branż, która łagodnie przejdzie przez kryzys związany z koronawirusem.

Źródło: Sensor Tower

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...