TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

O zezwoleniu na zajęcie pasa drogowego na ISP Forum

Na ISP Forum pojawił się temat dotyczący kończącego się terminu ważności decyzji w sprawie zajęcia pasa drogowego i możliwości regenocjacji zawartych w niej warunków. Użytkownicy forum przyznali, że to ważny temat.

Na początku zajęto się kwestią, czy wspomniana decyzja może być w ogóle wydana na czas określony (co ma znaczenie w kontekście pozycji negocjacyjnej stron). Okazało się, że brak jednolitej wykładni i urzędnicy kierują się różnymi przesłankami.

Odkrycie wprawiło niektórych operatorów w zdumienie („U nas stali zawsze na stanowisku ze raz wydana decyzja administracyjna jest wiążąca”). Wskazuje to na niezwykle pilną potrzebę unifikacji przepisów.

Jeden z użytkowników przyznał, że w jego przypadku dowiedział się, że raz wydana decyzja jest wiążąca („Dlatego płacimy różnie – za jedne 100 zł/m2, a za inne 20 zł/m2. Naprawdę da się to zmienić”?).

„KIKE działa od jakiegoś czasu w sprawie ujednoliceń” – napisał Krzysztof Czuszek ze Stowarzyszenia e-Południe. Zachęcił również operatorów do podzielenia się z Izbą historiami dotyczącymi tematu.

Forumowicze zastanowili się też nad wpływem inflacji na opłaty za zajęcie pasa.

Zainteresowanych tematem zapraszam na forum operatorów telekomunikacyjnych.

Inne posty warte uwagi:

Zobacz też:

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze