TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nowy CDN Akamai w EPIX.Katowice

Akamai, międzynarodowa platforma CDN, uruchomiła w EPIX.Katowice nowy, największy w południowej Polsce punkt dystrybucji treści. Klienci mogą liczyć na jeszcze lepszą jakość usług.

– Przyciągamy klientów, bo nasza oferta jest najszersza. Nasze dwa pierwsze węzły w Katowicach i Warszawie są największe w Polsce. Współpraca z Akamai zagwarantuje jeszcze lepszą jakość usług – mówi Krzysztof Czuszek, członek zarządu Stowarzyszenia e-Południe, koordynującego funkcjonowanie EPIX.

Klaster składa się z 56 najnowszej generacji serwerów, agregującego przełącznika i routera. Dzięki temu stykowi uczestnicy EPIX zyskali bezpośredni, bezpłatny w ramach usługi KAT-OpenPeering dostęp do znacznie większej ilości dystrybuowanych treści z prędkością do 200 Gbps.

Historia EPIX-a sięga lat 2007-2008, kiedy śląskie lokalne sieci internetowe zaczęły łączyć się, a ich właściciele skupili się w ramach Stowarzyszenia e-Południe. EPIX wystartował oficjalnie w 2010 roku. Dziś jest największym w Polsce punktem wymiany ruchu zapewniającym dostęp do taniej i wysokiej jakości transmisji danych z większości węzłów telekomunikacyjnych w Polsce. EPIX posiada trzy węzły wymiany ruchu w Polsce: w Katowicach, Warszawie i Poznaniu.

– Nasze węzły działają na zasadzie not-for-profit i są finansowane przez uczestników projektu. Obecnie skupiają ponad 800 operatorów telekomunikacyjnych i dostawców treści. Zapewniam, że nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Naszym celem jest wsparcie Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych w poprawie świadczonych przez nich usług i dostarczanych produktów. Wywodzimy się z tego środowiska, znamy jego problemy, a przede wszystkim potrzeby klientów, którzy chcą mieć szybki i tani internet dostarczany przez operatorów, na których zawsze można liczyć – podkreśla Krzysztof Czuszek.

Źródło: EPIX

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...