TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nowość w Spotify. Czy to będzie rewolucja?

Spotify postanawia rozwinąć swoją ofertę. Nowa funkcja ma przyciągnąć kolejnych użytkowników. Co nią będzie? Kury online.

Spotify służy do odtwarzania muzyki. Jednak obecne wszelkie serwisy streamingowe – także te muzyczne – starają się oferować wciąć więcej i więcej treści. To walka, w której albo bierze się udział, albo traci użytkowników. Podejmuje ją Spotify.

Co nowego w Spotify?

Sposobów na rozwój jest wiele. Można poprawiać jakość działania platformy, by muzyka zyskała na jakości, ale można też dodać elementy, które nie mają wiele wspólnego z muzyką. Drugą drogą idzie Spotify. Pomysłów jest wiele. Sprzedawanie NFT, dystrybuowanie merchu zespołów oraz oglądanie teledysków. Teraz ma propozycję poszerzenia oferty o kolejną nowość.

Tym razem mają to być kursy online. Na razie funkcja przechodzi testy w Wielkiej Brytanii. W ofercie są kursy w modelu freemium. Oznacza to, ze część kursu jest darmowa, ale za resztę trzeba zapłacić. W dostarczaniu kursów ma pomóc współpraca nawiązana m.in. ze SkillShare czy BBC.

Ile to kosztuje?

Spotify w cenniku dotyczącym kursów nie rozróżnia użytkowników darmowych i tych, którzy mają konta premium. Ceny kursów wahają się między 20 i 80 funtów. I temu przygląda się platforma oceniając, czy odpowiednie jest zapotrzebowania na usługę i czy szersze jej wprowadzenie ma sens.

Jeśli okaże się, że chętnych na płacenie za naukę online nie ma wielu, to Spotify na pewno znajdzie inny sposób, na rozwój platformy.

Źródło: antyweb.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...