TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nowość na rynku: Laptop bez ekranu

Czy możliwy jest laptop bez ekranu? Firma Lenovo odpowiada na to pytanie twierdząco i właśnie wypuszcza na rynek urządzenie, które nie posiada wyświetlacza.  

W kategorii laptopów ciągle prowadzona jest redukcja. Zrezygnowano z wewnętrznego napędu CD/DVD w wielu urządzeniach. Miało być to związane z odchodzeniem w przeszłość tej technologii i stawianie na nośniki USB. Jednak bogactwo oferowanych zewnętrznych czytników z podłączeniem USB pokazuje, ze chyba nie do końca o to chodziło.

Wycinane są też gniazda słuchawkowe z laptopów. Ale to firma Lenova naprawdę zaskoczyła  swoim pomysłem na redukcję proponując laptop bez wyświetlacza.

Jak to? Bez wyświetlacza? To skąd wiadomo, co w ogóle się na tym laptopie robi?

Spokojnie. Chociaż laptop pozbawiony jest tradycyjnego wyświetlacza, to nie jest to jedynie sama klawiatura. Zamiast matrycy LCD, OLED czy podobnej, posiada on bowiem projektor ultrakrótkiego rzutu.

Dzięki temu to małe urządzenie potrafi prezentować nawet kilkudziesięciocalowy obraz. Oczywiście tylko wtedy, gdy ustawimy go przy odpowiedniej ścianie. Takie z wzorzystą tapetą lub dużą liczbą obrazków czy zdjęć się do tego nie nadają.

Poza tym Lenovo Mozi – bo tak nazywa się ten model – posiada głośniki w standardzie Dolby Atmos. To wraz ze wspomnianym rzutnikiem sprawia, że jest sprzętem doskonałym dla mobilnych fanów kina. Ale i inni użytkownicy na pewno znajdą odpowiednie sposoby na korzystanie z tego nietypowego urządzenia.

Źródło: telepolis.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...