Nowe produkty marki LEOX w ofercie XBEST.PL

72

XBEST.PL jako główny dystrybutor polskiej marki LEOX zaprezentował najnowsze urządzenia końcowe GPON. Oprócz dotychczas dostępnego ONT jednoportowego LXT-010G-D oraz rozwiązania ze złączem CATV LXT-011G-D, do oferty dołączyły dwa nowe urządzenia: wieloportowy ONT LXT-240G-C1 oraz transceiver GPON Stick pełniący funkcję jednoportowego ONT LXT-010S-H.

Największym atutem jak i cechą wspólną wszystkich urządzeń marki LEOX jest ich autorski projekt, który ma na celu zapewnienie kompatybilności z urządzeniami OLT GPON wiodących producentów, takich jak HUAWEI, ZTE, DASAN, ZHONE, ERICSSON, CALIX, ALCATEL-LUCENT. Prezentowane urządzenia są stale udoskonalane poprzez aktualizacje ich software’u.

Pierwszą prezentowaną nowością z oferty produktów marki LEOX jest wieloportowy ONT oznaczony symbolem LXT-240G-C1. Urządzenie zostało wyposażone w interfejs GPON 2.5G Downstream i 1.25G Upstream, zgodne z ITU-T G.984. Posiada wbudowany switch warstwy 2, zaawansowane opcje manipulacji, klasyfikacji i filtracji tagami VLAN oraz możliwość konfiguracji urządzenia po stronie zdalnej. Posiada zaawansowany firewall.

Urządzenie to, podobnie jak reszta prezentowanych rozwiązań LEOX, obsługuje pełen zakres usług Triple Play – usługi głosowe, wideo i dostęp do Internetu w jednym pakiecie. ONT posiada szereg funkcji i technologii usprawniających ruch sieciowy, przydatnych dla operatorów ISP. Obsługuje treści wideo dostarczane w postaci danych (w trybie multicast lub unicast). W przypadku przesyłania treści wideo technologią Multicast, ONT obsługuje dedykowany port GEM w technologii Downstream, dzięki czemu zawartość wideo jest odbierana i przetwarzana przez wszystkie urządzenia ONT w kanale zunifikowanym, co znacznie zwiększa wydajność pasma. Dodatkowo obsługuje funkcję IGMP snooping v2/v3 polegającą na monitorowaniu aktywności członka dołączającego i opuszczającego usługi w porcie Ethernet, a następnie selektywnie dostarcza strumienie Multicast.

W tylnej części obudowy znajdziemy port optyczny SC/APC, 4x port GigabitEthernet, 2x port telefoniczny FX, przycisk ON/OFF oraz wejście na kabel zasilający. Wbudowane porty GigabitEthernet wyposażone są w funkcję autonegocjacji oraz MDI/MDIX wykrywający czy kabel sieciowy jest skrosowany czy prosty (nieskrosowany). Wymiary urządzenia wynoszą 207.0×129.0x34.0mm. Pobór mocy wynosi tylko 4W.

Kolejną nowością w ofercie firmy xbest.pl jest LEOX GPON Stick oznaczony modelem LXT-010S-H-D. To transceiver SFP spełniający rolę jednoportowego ONT dzięki wbudowanemu chipsetowi GPON ONT 2.5G Downstream i 1.25G Upstream (Class B+), zgodnym z ITU-T G.984. Rozwiązanie świetnie nada się do zastosowania w systemach FTTB, pozwalając na bezpośredni odbiór transmisji przez switch znajdujący się np. na piętrze danego budynku, eliminując konieczność używania dodatkowego urządzenia ONT w celu konwersji sygnału GPON, co zapewni oszczędność miejsca oraz porządek z mniejszą ilością kabli.

Wartym odnotowania jest fakt, iż moduł został oparty na podzespołach z fabryki Hisene, czyli jednej z najlepszych na świecie w tej dziedzinie. Wkładka posiada port optyczny SC/UPC.

Podobnie jak wyżej opisywany ONT wieloportowy, transceiver LEOX również posiada kompatybilność z urządzeniami OLT wiodących producentów, dzięki zastosowaniu sprawdzonego oprogramowania oraz stosu OMCI. Ponadto posiada wszystkie poprzednio opisywane funkcję takie jak Triple Play, manipulację tagami VLAN itp.

Wartym uwagi jest fakt, iż wkładka posiada możliwość włączenia 2.5G po stronie portu SFP. Należy jednak do takiego rozwiązania podejść z rozwagą, gdyż powrót do 1G może być skomplikowany, jeśli nie posiadamy działającego portu SFP 2.5G

Urządzenie może pracować w rozszerzonym zakresie temperatury roboczej: -40°C~+85°C. Posiada wbudowany moduł DDM (Digital Diagnostic Monitor). Funkcja ta umożliwia monitorowanie kluczowych parametrów pracy modułu takich jak moc optyczna sygnału nadawanego oraz odbieranego, temperatura pracy, napięcie zasilania, prąd lasera.

Nie należy zapominać o obecnych rozwiązaniach filmy LEOX, cieszących się bardzo dużą popularnością, którymi są:

– jednoportowy model LXT-010G-D, wprowadzony do oferty firmy jako pierwszy

LXT-011G-D, czyli jednoportowy ONT z dodatkowym złączem CATV (45-1002MHz, 75Ω) umożliwiającym dostęp do usług DOCSIS/DVB-.

Produkty firmy LEOX objęte są 2-letnią gwarancją. Wsparcie techniczne (m. in. stałe aktualizacje software’u), naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne realizowane są w Polsce.

Pełna oferta produktów marki LEOX dostępna jest na stronie internetowej www.xbest.pl. Firma zapraszamy do kontaktu z działem handlowym w celu uzyskania informacji na temat aktualnych cen oraz dostępności urządzeń.

Tel: +48 32 239 6000