TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nowe kable FTTH w ofercie xbest.pl

Do oferty xbest.pl zostały wprowadzone nowe modele i serie światłowodów do zastosowań wewnętrzno-zewnętrznych. Część z nich to konstrukcje podobne do znanych już kabli z dotychczas dostępnych w ofercie, a część to zupełnie nowe pomysły.

pasek

Wszystkie prezentowane światłowody posiadają włókna w standardzie G.657A2, czyli o zmniejszonym promieniu gięcia. Są odporne na szkodliwe warunki zewnętrzne oraz niską i wysoką temperaturę, a spora część z nich posiada powłokę wykonaną z LSZH (Low Smoke Zero Halogen, często zapisywane też jako LSOH), co w nowoczesnym budownictwie jest wymogiem w zakresie standardów bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Ponadto kable są dielektryczne, co zwiększa bezpieczeństwo, eliminując możliwość porażenia prądem.

OPTIX Double S-XNOTKSdD CC702 to kabel przeznaczony do instalacji zewnętrznych i wewnętrznych. Powłoka zewnętrzna wykonana jest z HDPE (polietylenu dużej gęstości) odpornej na promieniowanie UV oraz szkodliwe warunki zewnętrzne. Kabel obwodowo wzmocniony jest włóknami z tworzywa sztucznego nadającymi mu wytrzymałość na rozciąganie oraz ograniczając wpływ wahań temperatury, ograniczając jego wydłużanie. Wewnątrz znajduje się drugi kabel o konstrukcji zbliżonej do OPTIX ARP ZW-NOTKSdp, czyli płaski, kliencki światłowód w białej powłoce LSZH. Takie rozwiązanie może okazać się przydatne np. przy dojściu kablem do budynku, a dalej, po zdjęciu powłoki zewnętrznej, prowadzenie już światłowodu klienckiego wewnątrz budynku, bez konieczności przecinania i ponownego spawania włókien.

Maksymalna siła instalacyjna wynosi 0,3kN. Dostępny jest w wersji z 1 włóknem światłowodowym.

OPTIX Double S-NNOTKSdD CC701 to kabel przeznaczony do instalacji zewnętrznych i wewnętrznych. Powłoka zewnętrzna wykonana jest LSZH, który wydziela znikome ilości dymu oraz szkodliwych gazów w przypadku pożaru, a dodatkowo jest odporna na promieniowanie UV oraz szkodliwe warunki zewnętrzne. Kabel obwodowo wzmocniony jest włóknami z tworzywa sztucznego nadającymi mu wytrzymałość na rozciąganie oraz ograniczając wpływ wahań temperatury, ograniczając jego wydłużanie. Wewnątrz znajduje się drugi kabel o konstrukcji zbliżonej do OPTIX Mini LSZH W-NOTKSdD, czyli kliencki światłowód w białej powłoce LSZH. Takie rozwiązanie może okazać się przydatne np. przy dojściu kablem do budynku, a dalej, po zdjęciu powłoki zewnętrznej, prowadzenie już światłowodu klienckiego wewnątrz budynku, bez konieczności przecinania i ponownego spawania włókien. 

Maksymalna siła instalacyjna wynosi 0,3kN. Dostępny jest w wersji z 1 włóknem światłowodowym.

OPTIX AirTube S-NOTKtmdD CC207 to kabel przeznaczony do instalacji zewnętrznych (możliwość instalacji napowietrznej na przęsłach do 50m) i wewnętrznych. Bazuje na konstrukcji znanego kabla OPTIX AirTube S-XOTKtmdD, w której włókna światłowodowe są umieszczone w tubie wypełnionej żelem hydrofobowym. Powłoka wykonana jest z LSZH, który wydziela znikome ilości dymu oraz szkodliwych gazów w przypadku pożaru, a dodatkowo jest odporna na promieniowanie UV oraz szkodliwe warunki zewnętrzne. Kabel obwodowo wzmocniony jest włóknami aramidowymi wraz z włóknami z tworzywa sztucznego, nadającymi mu dużą wytrzymałość na rozciąganie oraz ograniczając wpływ wahań temperatury, ograniczając jego wydłużanie. Posiada zredukowaną średnicę wynoszącą 3mm, a jego maksymalna siła instalacyjna wynosi 0,6kN. Dostępny jest w wersji z 1 włóknem światłowodowym.

OPTIX AirMax S-NOTKSdD CC602 to kabel, w którym włókno światłowodowe umieszczone jest w buforze pigtailowym 0,9mm, to rozwiązanie dobrze znane jest z bestsellerowego kabla OPTIX AirFlow. Przeznaczony do instalacji zewnętrznych i wewnętrznych.

Posiada zredukowaną średnicę wynoszącą 3.5mm, a powłoka wykonana jest z LSZH, który wydziela znikome ilości dymu oraz szkodliwych gazów w przypadku pożaru, a dodatkowo jest odporna na promieniowanie UV oraz szkodliwe warunki zewnętrzne. Kabel obwodowo wzmocniony jest włóknami aramidowymi wraz z włóknami z tworzywa sztucznego, nadającymi mu dużą wytrzymałość na rozciąganie oraz ograniczając wpływ wahań temperatury, ograniczając jego wydłużanie. 

Maksymalna siła instalacyjna wynosi 0,6kN. Dostępny jest w wersji z 1 włóknem światłowodowym.

OPTIX FTTA ZW-NOTKSd OSFC101 to kabel typu breakout, w którym włókno/włókna światłowodowe znajdują się w modułach o średnicy 2,0mm, w którym włókna umieszczone w buforze pigtailowym 0,9mm, a całość dodatkowo wzmocniona włóknami aramidowymi oraz dodatkową powłoką. Kabel do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, posiadający średnicę wynoszącą 7.0mm, a jego powłoka wykonana jest z LSZH, który wydziela znikome ilości dymu oraz szkodliwych gazów w przypadku pożaru, a dodatkowo jest odporna na promieniowanie UV oraz szkodliwe warunki zewnętrzne. 

Maksymalna siła instalacyjna wynosi 0,4kN. Dostępny jest w wersji z 1 oraz z 2 włóknami światłowodowymi.

Poniższy schemat przedstawia znaczenie poszczególnych elementów w oznaczeniu kodowym kabli OPTIX.  

Schemat przedstawia informacje jakie mogą zostać odczytane ze znacznika wytłoczonego na kablach OPTIX.

Pełna oferta kabli marki OPTIX dostępna jest na stronie internetowej xbest.pl. Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym w celu uzyskania informacji na temat aktualnych cen oraz dostępności kabli FTTH jak i innych typów!Xbest

Siedziba: Al. Jerozolimskie 96,
Polska, 00-807 Warszawa

Oddział w Rybniku: ul. Św. Józefa 141D

Polska, 44-200 Rybnik
Tel: +48 32 239 6000

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze