Rzecznik pyta, a BGK pracuje nad nowymi instrumentami wsparcia MŚP

415
fot. Pixabay

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw zwrócił się z zapytaniem do Banku Gospodarstwa Krajowego na temat skorzystania przez przedsiębiorców z sektora MŚP z produktów oferowanych w ramach Europejskiego Funduszu Gwarancyjnego Bank Gospodarstwa Krajowego.

W odpowiedzi Bank Gospodarstwa Krajowego podkreślił, że „BGK ma w swojej ofercie wiele produktów gwarancyjnych dedykowanych dla przedsiębiorców z sektora MŚP. Nowa propozycja produktowa powinna być ofertą komplementarną w stosunku do już istniejącej. Zatem, oprócz analizy możliwości jakie, otwierają się przed nami w efekcie przystąpienia przez Polskę do EFG, pogłębienia wymaga sam aspekt niezaspokojonych dotąd potrzeb w zakresie wsparcia gwarancyjnego BGK dla przedsiębiorców z sektora MŚP, jego skali, okresu zastosowania i ustalenie innych szczegółów i oczekiwań przedsiębiorców”.

W piśmie możemy przeczytać, że BGK analizuje aktualnie oczekiwania odnośnie do wsparcia leasingu, ponieważ otrzymano sygnały o potrzebie zaistnienia takiego wsparcia. Podkreślono, że efekty tych prac poznamy jeszcze w tym roku.

Źródło: Rzecznik MŚP