Nowa usługa w e-Urzędzie Skarbowym

83
pixabay tax

Nowa usługa zapewnia dostęp do danych identyfikacyjnych spółki osobowej wspólnikom. Bez przychodzenia do Urzędu Skarbowego będą mogli sprawdzać dane swojej firmy.

– Wprowadziliśmy kolejną usługę, która ułatwi naszym klientom kontakt z administracją skarbową. Wspólnicy spółki osobowej mogą szybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu, przeglądać dane spółki po zalogowaniu do naszego serwisu, który cieszy się rosnącą popularnością – poinformowała zastępca szefa KAS Anna Chałupa.

Usługa dostępna będzie dla wspólników spółek partnerskich, spółek cywilnych, spółek jawnych, spółek komandytowych i komandytowo-akcyjnych.

Wystarczy zalogować się do e-Urzędu Skarbowego i poza dostępem do danych osobowych będą oni mieli dostęp do danych identyfikacyjnych spółki zgłoszonych do urzędu skarbowego. Dane obejmują chociażby adres siedziby, miejsce prowadzenia działalności, przechowywania dokumentacji rachunkowej, rachunki bankowe czy dane kontaktowe.

W 2021 roku planowane są kolejne usługi w e-US jak chociażby pobieranie zaświadczeń o niezaleganiu w podatkach czy usługa dla notariuszy zapewniająca aktów notarialnych drogą elektroniczną.

Natomiast w roku 2022 r. w e-US mają zostać wprowadzone interaktywne formularze podatkowe znajdujące się obecni e w systemie e-Deklaracje. Planowana jest również usługa dedykowana komornikom sądowym

Źródło: gov.pl