TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Niespłacone telefony zostaną zablokowane

Teraz można sprawdzić, czy telefon wzięty u operatora na raty, jest spłacany. Specjalną usługę uruchomił Orange Polska. Urządzenia, które nie są spłacane, będą blokowane.

Na stronę, na której można sprawdzić stan spłacania telefonu, można wejść poprzez orange.pl i kliknięcie na dole w “Status urządzenia na raty” (sekcja “Na skróty”). Tam należy wprowadzić numer IMEI smartfona i podać adres e-mail, na który będzie przesłana informacja o statusie spłaty. Trzeba też wyrazić zgodę na przetwarzanie danych niezbędnych do weryfikacji.

Pierwsze blokady urządzeń, które nie są spłacane w systemie ratalnym, będą odbywały siew najbliższych tygodnia. Przy tym sposobie zakupu u operatora urządzenia klient staje się jego właścicielem dopiero, gdy spłaci wszystkie raty. Wtedy – według regulaminu-  jest przenoszona na niego własność urządzenia. Do tego czasu nie można telefonu sprzedać osobom trzecim. Wyszukiwarka weryfikująca stan spłaty rat za urządzenie pozwala klientom zorientować się, czy ich ewentualna sprzedaż urządzeń nie narusza regulaminowych zasad. Chroni też przed niespodziewaną blokadą urządzenia, gdy w spłacie następuje przerwa, z której posiadacz telefonu nie zdaje sobie sprawy.

Żródło: https://www.wirtualnemedia.pl/

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...