TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nexera zaczęła przejęcia

Nexera nabyła infrastrukturę szerokopasmową od firmy Telcent. W ten sposób w zasięgu światłowodowej sieci operatora hurtowego znalazło się kolejne 1500 gospodarstw domowych z regionu świętokrzyskiego.

Przez najbliższe 12 miesięcy Nexera będzie koncentrować się na integracji infrastruktury światłowodowej Telcent, dzięki temu mieszkańcy Jędrzejowa i okolic zyskają dostęp do znacznie szerszego wachlarza usług telekomunikacyjnych, które będą oferowane już nie tylko przez jednego, ale przez wielu operatorów.

W okresie dwunastomiesięcznej integracji Telcent nadal będzie świadczył usługi dla swoich dotychczasowych abonentów detalicznych na sieci Nexera, zgodnie z zawartymi umowami. Mieszkańcy będą też mogli skorzystać z usług nowego operatora Uninet i przenieść swoje umowy telekomunikacyjne.

– Zakup sieci Telcent to kolejna inwestycja realizowana przez Nexerę. Pierwszą tego typu transakcję przeprowadziliśmy pod koniec lipca br. z operatorem Uninet, który teraz świadczy usługi detaliczne na sieci Nexery. Zakupy i integracja istniejących sieci światłowodowych to, obok inwestycji własnych, ważny element budowy operatora hurtowego z siecią dostępową o zasięgu 1 mln gospodarstw domowych. Mieszkańcy, którzy znajdą się w zasięgu naszej sieci, mają znacznie większy wybór usług telekomunikacyjnych oferowanych zarówno przez operatorów lokalnych jak i ogólnopolskich. W niektórych miejscowościach w zasięgu naszej sieci mieszkańcy mogą skorzystać z usług nawet 7 operatorów detalicznych na jednym łączu. Jest to fenomenem na skalę Polski i sytuacja bardzo rzadko spotykana na świecie – powiedział Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery.

Oczekiwania rosną

Wykorzystanie internetu systematycznie wzrasta – zarówno w całej Polsce, jak i w regionie świętokrzyskim. Większa eksploatacja łącza wpływa również na wzrost oczekiwań, jeśli chodzi o jego prędkość oraz jakość. Z badania Nexery #RegionyNEXERY2020 wynika, że ponad 63 proc. badanych z regionu świętokrzyskiego jest zadowolonych z posiadanego łącza, jednak ponad połowa (51 proc.) korzystających z internetu w domu rozważa zwiększenie jego prędkości. 61 proc. mieszkańców uważa, że dostęp do internetu jest ważniejszy niż liczba połączeń komunikacyjnych do miasta, a według 93 proc. respondentów budowa szybkiej sieci wpłynie na podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej regionu.

– Zależy nam na tym, aby jak najwięcej mieszkańców z naszych regionów miało dostęp do najnowocześniejszych usług cyfrowych, które spełnią ich wymagania i potrzeby w zakresie korzystania z łącza. Dlatego planujemy kolejne inwestycje zlokalizowane w regionach, gdzie już budujemy sieć światłowodową. Chcemy przyczyniać się do zmniejszania nierówności w dostępie do infrastruktury telekomunikacyjnej, a tym samym otwierać nowe możliwości na lepsze życie, pracę i prowadzenie biznesu przed mieszkańcami obszarów zwłaszcza tych słabiej rozwiniętych cyfrowo – powiedział Paweł Biarda, członek zarządu ds. komercyjnych w firmie Nexera.

Źródło: telepolis.pl

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...