TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Najpierw kładł kable, potem kradł kable

W Nowym Targu policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży i uszkodzenia kabli miedzianych i światłowodowych. Na mężczyźnie ciążą zarzuty kradzieży i uszkodzenia mienia o wartości ponad 40 tys. zł. Grozi za to kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji zatrzymali 40-latka, który kradł kable teletechniczne i światłowodowe w Nowym Targu na przełomie kwietnia i maja. Ten proceder powodował zakłócenia działania sieci. Straty szacowane są na 40 tysięcy złotych.

Interesujący jest fakt, że mężczyzna wiedział, w jaki sposób najlepiej kraść kable, bo wcześniej pracował w firmie świadczącej usługi przy montowaniu tego typu łączy. Czyli najpierw kable kładł, a potem je kradł.

40-latek w nocy dostawał się do studzienek, skąd wycinał kable, inne przy okazji uszkadzając. W ten sposób samych miedzianych kabli ukradł na kwotę 14 tysięcy złotych.

Na całą kwotę strat składają się kable ukradzione oraz uszkodzone, które również trzeba było wymienić.

Mężczyzna przyznał się do popełnionych czynów. Usłyszał zarzuty kradzieży z art. 278 kk oraz uszkodzenia mienia z art. 288 kk. Kara, która grozi mu za popełnione czyny, to od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nowy Targ, nowytarg24.tv

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...