Najlepszy i najszybszy internet mobilny. Zestawienie serwisu RFBenchmark za 2019 r.

 

T-Mobile i Orange rozbili bank w zestawieniu serwisu RFBenchmark za 2019 r. To ci operatorzy oferują najlepszą jakość i  szybkość internetu mobilnego.

RFBenchmark to aplikacja stworzona przez spółkę Notel. Umożliwia ona użytkownikom dokonywanie pomiarów podstawowych parametrów sieci komórkowej – m.in. siły sygnału oraz testy prędkości internetu dla różnych technologii (GSM / 3G / 4G / LTE). Wyniki wszystkich użytkowników są następnie zamieszczane na interaktywnej mapie zamieszczonej na stronie internetowej rfbenchmark.pl.

Co miesiąc zaś wybierany jest operator, który oferuje najlepszą jakość i szybkość internetu mobilnego w Polsce. Zestawienie, które teraz zostało opublikowane, powstało na podstawie wyników comiesięcznych rankingów RFBenchmark w trzech kategoriach: średnia szybkość pobieranych danych, średnia szybkość wysyłanych danych oraz najniższa wartość ping.

W kategorii prędkości pobierania danych najczęściej zwyciężał T-Mobile (aż 10 razy), Play w kwietniu znalazł się na szczycie listy, a Orange w sierpniu.

Najlepsze wskazania T-Mobile mają odzwierciedlenie również w średnim wyniku rocznym. Operator ten odnotował 26,09 Mb/s, wyprzedzając Orange (25,33 Mb/s), Play (24,14 Mb/s) i Plusa (20,66 Mb/s).

Orange zaś zdominował dwie kolejne kategorie. Aż 11 razy znalazł się na podium  w kategorii średniej szybkości wysyłania danych. Plus zdetronizował Orange tylko raz w czerwcu. Jeśli chodzi o średni wynik roczny pomarańczowy operator również może cieszyć się zwycięstwem. Orange odnotował 12,49 Mb/s, za nim uplasował się T-Mobile (11,37 Mb/s), trzeci był Plus (11,29 Mb/s), a stawkę zamknął Play (10,92 Mb/s).

I w trzeciej, ostatniej kategorii zestawienia, triumfuje Orange, który może się pochwalić najniższą wartością ping w 2019 roku. Zdeklasował konkurentów, dzięki wynikowi 37,9 ms.

Po piętach depczą mu dwaj inni operatorzy Orange i T-Mobile (38,69 ms). Na dalszych miejscach znaleźli się Play (40,74 ms) i Plus (43,5 ms).

Żródło: rfbenchmark.pl