TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nadzieja na światłowód w Strzelinie odżywa

Już kilka lat temu w gminach powiatu strzelińskiego (województwo dolnośląskie) ekipy telekomunikacyjne przygotowywały sieć światłowodową. To rozbudziło nadzieję na niechybne podłączenie mieszkańców do szybkiego internetu. Jednak po tym, jak zostały wkopane rurki, którymi miał być prowadzony światłowód, prace zakończono. I nadzieja umarła. Teraz się odradza.

Podłączenie Strzelina do internetu ciągnie się od 4 lat.

W kilkudziesięciu miejscowościach w powiecie rurki pod linie światłowodowe poprowadziła firma Eix. Jednak nie zostały wykonane podłączenia do domostw, bo realizowany projekt nie miał takiego  wymogu.

Mieszkańcy interweniowali, dowiadywali się, zaangażowały się także władze samorządowe. Żadne z podejmowanych działań nie doprowadziły do szczęśliwego finały.

Ostatnio jednak nadzieja na podłączenie do szybkiego internetu odżywa. Sprawę przejęła lokalna firma Radio-Net Łukasz Kuźmiński.

– Jesteśmy już po wielu rozmowach i ustaleniach z firmami które mają wpływ na tę inwestycję. Co do samego internetu, to kluczową zmianą w całym projekcie jest to, że przyszli użytkownicy będą mieli szybszy i lepszy jakościowo internet. Docenią to szczególnie gracze, choć nie tylko – mówi Mateusz Rudawa z firmy Radio-Net.

Źródło: sloworegionu.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...