Na martwe strefy – RE210

Businessman walking on a cable network

Doprowadzając łącze internetowe do domu lub mieszkania, oczekujemy, by zasięg sieci Wi-Fi docierał do wszystkich zakamarków. Nie zawsze jest to możliwe przy użyciu jedynie routera. Wpływ na zasięg sygnału Wi-Fi ma wszystko co nas otacza: grubość ścian, liczba urządzeń w sieci, zakłócenia w paśmie 2,4 GHz, sieci bezprzewodowe sąsiadów itp. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą wzmacniacze sygnału bezprzewodowego. Właśnie pojawił się nowy model – RE210. – zachęca TP-Link.

Urządzenie należy umieścić w gniazdku elektrycznym w pobliżu routera, którego sieć chce się wzmocnić i sparować wzmacniacz z routerem. Aby to zrobić, należy wcisnąć przycisk WPS na routerze, a potem przycisk RE na wzmacniaczu sygnału. Następnie wzmacniacz przenieść blisko miejsca, w którym znajduje się martwe pole, czyli strefa, do której nie dociera sygnał Wi-Fi z routera. Umieszczona na wzmacniaczu dioda zmienia kolor w zależności od siły sygnału bezprzewodowego routera, z którym łączy się wzmacniacz, co pomoże wybrać najlepsze miejsce dla podłączenia urządzenia.
RE210 współpracuje ze wszystkimi routerami Wi-Fi i umożliwia stworzenie dwupasmowej sieci pokrywającej cały dom lub biuro. Dodatkowo, dzięki trybowi High Speed, umożliwia on zwiększenie przepustowości połączenia przez zwiększenie zasięgu sieci tylko w jednym paśmie i wykorzystaniu drugiego pasma tylko do komunikacji z routerem.
Źródło: TP-Link
Zdjęcie: rmniloilo.net